Çat Belediyesi Emitt'te Görücüye Çıktı

Çat Belediyesi EMİTT'te görücüye çıktıİSTANBUL - Çat Belediyesi, Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı'nda EMITT kurduğu stantta tarihi, turistik güzellikleri ve yöresel tatlarını görücüye çıkardı.

Çat Belediyesi EMİTT'te görücüye çıktı
İSTANBUL - Çat Belediyesi, Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı'nda EMITT kurduğu stantta tarihi, turistik güzellikleri ve yöresel tatlarını görücüye çıkardı. Stantta bulunan el emeği göz nuru ürünlere ziyaretçiler yoğun ilgi gösterdi.
Dünyanın beş büyük turizm fuarı arasında yer alan Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı EMITT, TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi'nde 22'nci kez kapılarını açtı. Dünyanın dört bir yanından gelen turizmcileri ağırlayan EMİTT Fuarı'nda Çat Belediyesi de kurduğu stantla yerini aldı. Stant ziyaretçilerine ilçenin tarihi turistik güzellikleri ve yöresel tatları tanıtılırken, stantta bulunan el emeği, göz nuru ürünler de vatandaşlardan yoğun ilgi gördü.
Vatandaşları Çat ilçesinde bulunan peri bacalarını ve vadileri görmeye davet eden Çat Belediye Başkanı Kamil Duru, "EMITT Fuarının turizmcilere hayırlı olması temennisine bulundu. Duru,"İçindeki bulunduğumuz siyasi durumdan dolayı bazı yabancı turistlerin azaldığı yönünde eleştiriler oluyor. Biz ama yüzde 50 şeklinde arttırdık. 2023 yılındaki hedefimiz olan 5 milyon turiste gidebilmek için elimizden geleni yapacağız. Türkiye'nin birliği'ne beraberliğine göz diken düşmanlarımızın hemen sınırımızda bir terörist devlet terörist bir yapı oluşturmak isterken bizimde bundan dolayı yabancı turist sayımız azaldı şeklinde bir söylemimiz söz konusu olamaz. Geçen yıla oranla yüzde 50'lik artışı bu yılda sürdürmek istiyoruz" dedi.
Çat bölgesi olarak Kapadokya'nın en güzel, en gizemli vadilerine sahip olduklarını sözlerine ekleyen Başkan Duru, "Bugün bu statta tanıtıyoruz. Arzu ile Kamber'in olduğu, peribacalarının olduğu, güvercinliklerin olduğu, bölgenin en güzel yerlerini tanıtırken aynı zamanda burada yöresel ürünlerimiz de tanıtıyoruz. Kabak çekirdeğimiz, üzümümüz, sirkemiz ve kadınlarımızın yaptığı el işleri ürünler var. Burada sergiliyoruz. Fuarın herkese hayırlı olmasını diliyorum" dedi.

Kaynak: İHA

25 Ocak 2018 Perşembe 17:16

Kamil Duru, Doğu Akdeniz, Çat Belediyesi, Genel