Caz ve Soul’un Ünlü Sesi Sarah Jane Morris İki Gece Üst Üste Salon’da!

11 Mart Cuma ve 12 Mart Cumartesi, Saat 22.30

1980'lerin ünlü ekibi The Communards ile ünlenen İngiliz şarkıcı Sarah Jane Morris, 11 Mart Cuma ve 12 Mart Cumartesi gecesi, saat 22.30'da Salon takipçileriyle buluşuyor.

Politik duruşuyla olduğu kadar dinleyenleri büyüleyen dört oktavlık sesiyle de dikkatleri üzerine çeken Sarah Jane Morris, rock, blues, caz ve soul türlerini harmanlayan solo albümleri, eşlik ettiği kayıtlar ve yaptığı film müzikleriyle sıra dışı kariyerini adım adım zirveye taşıdı. The Communards'un "Don't Leave Me This Way" şarkısıyla üne kavuşan Sarah Jane Morris, Charlie Haden'ın "Liberation Orchestra"sından esinlenen The Happy End grubuyla da çalıştı. Sarah Jane Morris, Bertolt Brecht'in Üç Kuruşluk Opera'sının, Kurt Weill tarafından bestelenen müzikalinde de sahne almıştı.

Hırçın vokali ve tutku dolu şarkılarıyla son yirmi yılın en güçlü caz ve soul vokalistlerinden biri olarak gösterilen Morris, 2003 yılında İstanbul Caz Festivali'nin de konuğu olarak İstanbul'a gelmişti.

Sarah Jane Morris'in üst üste vereceği bu iki konserin bilerleri 40 TL ve 25 TL (öğrenci) üzerinden temin edilebilir. Biletler, Biletix satış kanalları ve Salon gişesinden alınabilir. Tüm bilet alımlarında kredi kartı geçerlidir. Lale Kart sahipleri bilet alımlarında %25'e varan özel indirimlerden yararlanabilirler. Salon programı hakkında ayrıntılı bilgi için www.saloniksv.com adresi ziyaret edilebilir.

Salon
Nejat Eczacıbaşı Binası
Sadi Konuralp Caddesi No: 5, Şişhane
Salon gişesi pazar günleri hariç her gün 12.00–20.00 saatleri arasında
ve etkinlik günlerinde etkinlik başlayana kadar açıktır.

Kaynak: Bültenler

08 Mart 2011 Salı 22:19

Kültür Sanat