Çekmeköy Çocuk Ramazan Sokağı

Çekmeköy Çocuk Ramazan SokağıİSTANBUL - Çekmeköy Belediyesi, çocuklara güzel hatırlayabilecekleri bir Ramazan ayı yaşatmak için her yıl Çekmeköy Çocuk Ramazan Sokağı'nı hazırlıyor.

Çekmeköy Çocuk Ramazan Sokağı
İSTANBUL - Çekmeköy Belediyesi, çocuklara güzel hatırlayabilecekleri bir Ramazan ayı yaşatmak için her yıl Çekmeköy Çocuk Ramazan Sokağı'nı hazırlıyor.
Trafiğe kapalı Taşdelen Sultan Murat Caddesi'nde kurulan Çekmeköy Çocuk Ramazan Sokağı, iftardan sonra aileleri buluşturuyor. Çocuklar için hazırlanan sokakta; eğlenceli oyunlar, sahne gösterileri, Hacivat ve Karagöz gibi renkli etkinlikler yer alıyor. Teravih Namazı'na kadar süren etkinliklerde anne ve babaların da çocuklarıyla katıldıkları yarışmalar düzenlenerek Ramazan ayı çocuklara sevdiriliyor.
Çekmeköy Belediye Başkanı Ahmet Poyraz, "Çocukların Ramazanı sevmesi gerekiyor. O yüzden oruçluyken çocuklara bağırmamalı, kötü davranmamalıyız. Çocukların kafasında huzur dolu bir Ramazan olursa bu aya yakınlaşmaları daha kolay olur. Biz de çocuklarımızın Ramazan ayını sevmeleri için onlara özel bir sokak hazırladık. Bu sokakta çocuklar gönüllerince eğlenerek, güzel anılar biriktiriyorlar" dedi.
Çekmeköy Çocuk Ramazan Sokağı

Kaynak: İHA

14 Mayıs 2019 Salı 18:12

Taşdelen, Çekmeköy, Yerel