Çekmeköy'de 10 Saniyede Market Soygunu Kamerada

Çekmeköy'de 10 saniyede market soygunu kamerada -Polis tarafından yakalanan gaspçı tutuklandıİSTANBUL - Çekmeköy'de kapanış saatine yakın bir markete giren turuncu maskeli gaspçı, yaklaşık 10 saniyede silah doğrulttuğu kasiyerin elindeki parayı çalarak kaçtı.

Çekmeköy'de 10 saniyede market soygunu kamerada
-Polis tarafından yakalanan gaspçı tutuklandı
İstanbul - Çekmeköy'de kapanış saatine yakın bir markete giren turuncu maskeli gaspçı, yaklaşık 10 saniyede silah doğrulttuğu kasiyerin elindeki parayı çalarak kaçtı. Soygun anı kameralara yansırken, Polis tarafından yakalanan gaspçı tutuklandı.
Olay, 5 Mayıs Pazar günü saat 20.35 sıralarında Çekmeköy Güngören Mahallesi İkbal Sokak üzerinde meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, turuncu maskeli ve silahlı bir gaspçı, kapanış saatine yakın sokaktaki markete girerek "paraları verin" diye bağırdı. Tabancayı çalışanlara doğrultan gaspçı, çalışan D.D.'nin elindeki ana kasaya götürmek üzere olduğu elinde olan kasadan bir miktar para çaldı. Neye uğradığına şaşıran çalışanlar, D.D. ve H.M., yaşadıkları olay karşısında adeta şoke oldu. Yaklaşık 10 saniye süren soygunda, gaspçı, H.M.'ye "başka para var mı" diye sorduktan sonra "yok" cevabını almasıyla koşarak kayıplara karıştı. Soygun anı ve gaspçının kaçması ise güvenlik kameralarına yansıdı. Görüntülerde, maskeli gaspçı markete girerek çalışana silah doğrultuyor. Çalışanın elindeki kasadan bir miktar para alan gaspçı daha sonra koşarak kayıplara karıştı.
10 saniyede market soygunu kamerada
Olayın ardından güvenlik kamera görüntülerini incelemeye alan Asayiş Şube Müdürlüğü Gasp Büro Amirliği ekipleri, gaspçının eşkalini belirleyerek kimliğini tespit etti. Çalışmaların ardından şahsın Volkan T.olduğunu bulan gasp polis,10 Mayıs'ta şahsı evinde kıskıvrak yakalayarak gözaltına aldı. Emniyete götürülen şahıs, tabancanın kuru sıkı olduğunu ve olaydan sonra çöpe attığını söylediği öğrenildi.
İşlemlerinin tamamlanmasının ardından geçtiğimiz 11 Mayıs'ta İstanbul Anadolu Adliyesine sevk edilen şahıs, çıkartıldığı 8. Sulh Ceza Hakimliğince tutuklanarak cezaevine gönderildi.
Çekmeköy'de 10 Saniyede Market Soygunu Kamerada

Kaynak: İHA

14 Mayıs 2019 Salı 10:21

silah, tabanca, çekmeköy, market, 3. Sayfa
YORUMLAR