Celal Şengör, Neymar'ın transferi için 222 milyon euro verilmesini sert sözlerle eleştirdi

Prof. Dr. Celal Şengör, Teke Tek programında, bir futbolcu için 222 milyon euro verilmesini eleştirdi. Fatih Altaylı, "Eğlence sektörü" yanıtını verince Şengör, "Dangalaklık sektörü bana sorarsan" dedi.

Habertürk TV'de Fatih Altaylı'nın sunduğu Teke Tek programına Prof. Dr. Celal Şengör ve Prof. Dr. İlber Ortaylı konuk oldu. Koronavirüs salgınının konuşulduğu programda Celal Şengör, futbol sektörüyle ilgili bir yorumda bulundu.

Şengör, "Geçenlerde bir futbolcuya 222 milyon euro ödendiğini öğrendim. Yahu 222 milyon euro bir futbolcuya ödenir mi ya? Marifeti sadece topa vurmak olan bir adam için 222 milyon euro... Sen o parayı bilime harcasan neler yapılır." dedi. Bu yorum sonrası söze giren moderatör Fatih Altaylı, "Eğlence sektörü" dedi. Şengör ise Altaylı'nın sözüne, "Dangalaklık sektörü bana sorarsan" yanıtını verdi.

ORTAYLI'DAN CEVAP: HAYIR O ÖYLE DEĞİL

İlber Ortaylı da Şengör'ün "Dangalaklık sektörü" açıklamasının ardından "Hayır o öyle değil. Bu da bir başarı. Bu da bir şey" dedi. Bu anlar sosyal medyada çok konuşuldu.

Bilindiği üzere Neymar, 2017 yazında Barcelona'dan PSG'ye 222 milyon euroya transfer olmuştu.

Celal Şengör, Neymar'ın transferi için 222 milyon euro verilmesini sert sözlerle eleştirdi - Son Dakika Spor
08 Nisan 2020 Çarşamba 23:24
YORUMLAR (33)
  • Gerçek futbolsever : Boş boş yorumlar yapmayın futbolda milyar dolarların döndügü ortamda asgari ücretle calışacak hali yok futbolcunun o zaman maç izleme forma giyme kulube yardım yapma cok biliyosan zaten adam en fazla 10 yıl adam gibi para kazanabiliyor sonrasında oynayamıyor genel olarak celal şengör de boş beleş tarihcinin teki önce gitsin fatihi karalayan osmanlıyı karalayan netflix istanbulun fethi dizisindeki saçmalıklarının hesabını versin baştan aşagı yalanlar dolanlar
    Cevap Yaz 2 9 Yayından Kaldır
  • kamil : elim profesörleri icad yapar bilimle uğraşır bizimkiler halktv den çıkmıyor habire siyasetle ugraşıyorlar
    Cevap Yaz 6 2 Yayından Kaldır
Tüm yorumlar için tıklayınız

Son Dakika