Çelenk Son Yolculuğuna Uğurlandı (3)

1968 kuşağının devrimci gençlik önderleri Deniz Gezmiş, Yusuf Aslan ve Hüseyin İnan'ın avukatları Halit Çelenk, son yolculuğuna uğurlandı.

1968 kuşağının devrimci gençlik önderleri Deniz Gezmiş, Yusuf Aslan ve Hüseyin İnan'ın avukatları Halit Çelenk, son yolculuğuna uğurlandı.Çelenk için Karşıyaka Mezarlığı'nda düzenlenen törene çok sayıda kişi katıldı. Tören sırasında konuşan Çelenk'in kızlarından Serda Özyurdu, babasının 39 yıldır buraya geldiğini, bugün ise naaşıyla buraya geldiğini ifade etti. Çelenk'in diğer kızı Serpil Güvenç ise "Babam demokrasi ve sosyalizm mücadelesiyle bütünleşmiş biriydi. Bize baş eğmemeyi, dik durmayı öğretti. Babam burada olsaydı Denizler'in toplum mücadelesini bir kez daha anlatırdı. " diye konuştu.Törene katılan pek çok kişi Çelenk'in eşi Şekibe Çelenk'e başsağlığı diledi. Törene katılanlar arasında eski CHP Genel Sekreteri Önder Sav ve eski CHP Gurup Başkan Vekili Hakkı Süha Okay da vardı.Anma sırasında Çelenk'in vasiyeti üzerine Enternasyonel Marşı çalındı. Çelenk'in eşi ve kızları cenaze defnedilinceye kadar mezarın başında kaldılar.Çelenk'in naaşı avukatlıklarını üstlendiği Deniz Gezmiş, Yusuf Aslan ve Hüseyin İnan'ın mezarlarının yanından geçirilerek son yolculuğuna uğurlandı.

Kaynak: CHA

06 Mayıs 2011 Cuma 17:05

Erzurum Su Ve Kanalizasyon İşleri, Cumhuriyet Halk Partisi, Hüseyin İnan, Halit Çelenk, Önder Sav, Karşıyaka, Sekreter, Devrim, Son Dakika

Son Dakika

Son Dakika Haberleri