Cem Adrıan Akustik Romeo Juliet Lounge - 8 Temmuz Cuma

Geçtiğimiz Kış, Herkesin Tercihi Konser Mekanlarından Biri Olmayı Başaran Romeo Juliet Performance Hall, Yazlık Mekanı Romeo Juliet Lounge / Teras'ı Açtı.

Geçtiğimiz kış, herkesin tercihi konser mekanlarından biri olmayı başaran Romeo Juliet Performance Hall, yazlık mekanı Romeo Juliet Lounge / Teras'ı açtı.Yaz boyunca mekanda muhteşem etkinlikler, dinletiler, sinema gösterileri gerçekleşecek. Romeo Juliet Lounge / Teras'ın ilk canlı performansı, çok özel bir proje Cem Adrian ile gerçekleşecek.

Piyano eşliğinde benzersiz bir müzik ziyafeti, kapalı hiç bir alanı olmayan, haliç manzaralı teras, sıcak İstanbul gecelerinde en cazip etkinlik...Cem Adrian 30.11.1980 tarihinde Edirne'de doğmuştur.Yugoslav kökenli bir ailenin 2. çocugu olan Cem Adrian müzik çalışmalarına ortaokul yıllarında başlamış ve ilk kayıtlarını yine o tarihlerde yapmıştır.

18 yaşında başladığı radyoculuk hayatına 6 yıl devam etmiş, bu süre içinde tiyatro ve fotografçılık eğitimi almış, çalıştığı radyonun kayıt stüdyosunda kendine ait yaklaşık 250 şarkı kaydetmiştir.2004 sonbaharında Fazıl Say'ın davetiyle Bilkent üniversitesi sahne sanatları fakültesinde özel öğrenci statüsünde eğitime başlamış, 2005 şubat ayında "Ben bu şarkıyı sana yazdım" isimli ilk albümünü yayınlamıştır. Albüm sanatçının 1997 ve 2003 yılı arasında Edirnede kaydettigi amatör demoların ve 2004 ekim ayında Fazıl Say'la verdiği ilk akademik konserinden kayıtların bir derlemesidir."Demo albüm" niteliğindeki bu çalışma müzik sektöründe 16.000′lik bir satış başarısı göstermiş, alternatif müzik kategorisinde olmasına ragmen pop müzik listelerinde üst sıralarda yer almıştır.

2005 yılında Babylon konserler dizisi başta olmak üzere Türkiye'de verdiği konserlerini, 2005 eylül ayında Hamburg müzik sezonunun açılışında Fazıl Say, Bremen jazz festivalinde Burhan Öcal ve Fazıl Say'la sürdürmüştür.Fazıl Say'ın sözleriyle; "Anlatması zor! En peslerden koloratur ötesi en tizlere yayılan, dile kolay, 4.5 oktavlık bir sese sahip. Sahip, evet! İç-sesi olarak da sahip: duygusuyla, hakimiyeti ve güzelliğiyle… Bütün bu renk ve ahenk paletine yön veren "Cem-erkek-sesi," "Cem-kadın-sesi," "Cem-çocuk-sesi," sesleri, ses renkleri ve iç-sesleri… "Hassas" diyor doktorlar; ses telleri normal insanin 3 katı uzunluğunda…"2006 yılı Ocak ayında prodüktörlüğünü şarkı sözlerini kendisinin üstlendiği 15 parçadan oluşan 2. albümü Aşk Bu Gece Şehri Terk Etti 2006 yılı Aralık ayında piyasaya çıkmıştır. Albümde konuk olarak; Umay Umay, Denizhan ve Suicide yer almıştır.2006 yılı sonundaki Aşk Bu Gece Şehri Terk Etti albümünün tanıtım konseri performansı ve Hayal Kahvesi konserler dizisi başta olmak üzere Türkiye'nin birçok ilinde verdiği konserlerine, üçüncü albüm projesine kadar devam ettirmiştir. Bu süre zarfında birçok konser, canlı yayın ve programa katılmıştır.

Emir albümü kayıtları sürerken, 2007 yılı sonunda kayıtlarına başlanan, sadece piyano kullanılarak hazırlanan serinin ilk albümü olan ' Essentials / Seçkiler – Etnik ' 2008 yılı Haziran ayında piyasaya çıkmıştır.2007 yılı Temmuz ayında çalışmalarına başlanan, prodüktörlüğünü kendisinin üstlendiği, albüm kayıtlarından, şarkı sözüne, müziklerinden, aranjelerine kadar kendisinin yaptığı dördüncü profesyonel çalışması "tanrı'nın emri aşk'ı" anlatan "Emir" albümü 26 Aralık 2008 tarihinde piyasaya çıkmıştır.Albümde konuk olarak; Hayko Cepkin ve Pamela Spence yer almıştır.

2010 yılında çalışmalarına başlanan 5.stüdyo albümü olan "Kayıp Çocuk Masalları", 21 Aralık 2010 tarihinde piyasaya çıkmıştır. Alışılmışın dışında, cesur müziğiyle büyük bir hayran kitlesi oluşturan Cem Adrian; şarkı sözlerinde dile getirdiği yalnızlığı, albüm kapağı ile de vurucu şekilde ifade ediyor ve düşündürüyor.Bu albümde, insanın dönüp dolaşıp varacağı yerin yine kendisi olduğunu vurguluyor. 12 şarkıdan oluşan albümün tüm şarkıların söz, müzik ve aranjelerinin yine kendisine ait olduğu Adrian, prodüktörlüğünü de kendisi yaparak, kendi şirketi olan UJR Productions'tan albümünü yayınlamıştır. Kayıp Çocuk Masalları albümüne Murat Yılmazyıldırım ve Aylin Aslım ile düetleri ile katkıda bulunmaktadır.

Kaynak: Bültenler

07 Temmuz 2011 Perşembe 12:50

Kamuyu Aydınlatma Platformu, Bilkent Üniversitesi, Murat Yılmazyıldırım, Doktorlar Dizisi, Pamela Spence, Hayko Cepkin, Aylin Aslım, Burhan Ocal, Cem Adrian, Umay Umay, Fazıl Say, Babylon, Türkiye, Edirne, Uzunlu, Haliç, Sp, Son Dakika

Son Dakika