Cem Karaca, Ölümünün 12'nci Yıldönümünde Anıldı

Haber-Kamera İdris TİFTİKCİ İstanbul DHA Cem Karaca, ölümünün 12. yılında, Beşiktaş Belediyesi Kültür Sanat Platformu tarafından düzenlenen Ustalara Saygı gecesi ile anıldı.

Haber-Kamera İdris TİFTİKCİ İstanbul DHA

Cem Karaca, ölümünün 12. yılında, Beşiktaş Belediyesi Kültür Sanat Platformu tarafından düzenlenen Ustalara Saygı gecesi ile anıldı.

Akatlar Kültür Merkezi'nde düzenlenen anma programında, başta ünlü şarkıcı Erol Evgin olmak üzere, geceye katılan birçok isim Cem Karaca'nın eserlerini seslendirdi.

Anma programına, Beşiktaş Belediye Başkanı Murat Hazinedar ile Cem Karaca'nın sanatçı dostları Erol Evgin, Mehmet Soyarslan, Melihat Gülses, Grup Gündoğarken, Can Ceyhun Sümer ve sanatseverler katıldı.

Gecede, Cem Karaca'nın şarkıları hep bir ağızdan seslendirildi.

İNSANLARIN DERDİNİ KENDİ DERDİ BİLDİ

Gecede konuşan Cem Karaca'nın eşi İlkim karaca, Bir pazar günü, sabaha karşı, son sözü 'Allahuekber' diyerek bu dünyadan göçtü. Çok şarkılar söyledi. Kendi derdini ve başka ülkedeki insanların derdini de kendi derdi gibi bildi. Çok şiirler yazdı, ama son sözü, Allah'ın huzuruna giderken, 'Allahuekber' oldu dedi.

Beşiktaş Belediye Başkanı Murat Hazinedar da, Cem Karaca 12 Eylül darbelerinin simgelerinden biri oldu. O'nun gelişi, Türkiye'de demokratikleşmenin simgelerinden biri haline geldi. Karaca'nın gelişine en çok sevinenlerden biri de bendim dedi.

Erol Evgin de, 12 yıl olmuş. Acısı çok taze. Sanki 5 sene olmuş gibi. O taze acının nedeni, çok değerli bir insan olması. Müziğimize çok büyük katkıları olmasıdır. Bir kent ozanı, Türk Pop Müziği'ne çok büyük katkısı oldu diye konuştu.

Bu arada, Retrobüs Grubu, sahnede Cem Karaca'nın birebir taklidini yaparak ünlü sanatçıyı andı.

Kaynak: DHA

08 Şubat 2016 Pazartesi 23:15

Murat Hazinedar, Erol Evgin, Beşiktaş Belediyesi, Cem Karaca, Politika, Güncel