Cem Yılmaz: Aklımda Fenerbahçe Filmi Yapmak Var

1907 Fenerbahçe Derneği'nin organize ettiği toplantıda ünlü komedyen Cem Yılmaz, film müjdesi verdi, 'Son 3-5 yıldır futbol dünyası biraz kaynadığı için lüks kaldı.' dedi.

Fenerbahçeliliğiyle bilinen komedyen Cem Yılmaz, sarı-lacivertli takımın 100. yılı için hazırladığı bir film projesi olduğunu itiraf etti. Yılmaz, 1907 Fenerbahçe Derneği tarafından organize edilen toplantıda senaryonun detaylarını anlattı.

1907 Fenerbahçe Derneği tarafından organize edilen toplantıya konuk olan Cem Yılmaz'ın açıklamalarının bir kısmı şöyle;

"FENERBAHÇE TARİHİYLE İLGİLİ FİLM YAPMAK BENİ AŞAR"

"Fenerbahçe'nin tarihi ile ilgili bir film yapmak beni aşar ama hatırladığım Mustafa Altıoklar'ın öyle bir hikayesi vardı. Fenerbahçe'nin İstanbul işgal altındayken yaptıklarıyla alakalı tarihsel bir çalışma, belgesel niteliğinde bir drama yapacaktı. Benimki o tonda değil de, hatırlar mısınız 80'lerde komedi dünyasının ilgisini çeken bir sahaydı futbol, rahmetli Kemal Sunal'ın "Gol Kralı" filmi vardı mesela, dönemin meşhur futbolcularıyla sahada göründüğü bir filmdi."

FENERBAHÇE İLE İLGİLİ SENARYOSU

"Bu tarzda benim de 100. yıla denk gelen bir projem vardı sadece 100. yıla özel değil, her dönem yapılabilecek bir şeydi. Futbolu bırakmış, lunaparkta penaltı attıran birinin, gizemli bir şekilde aşil tendonunda oluşan bir hadiseden dolayı her attığının kaleye girmesiyle alakalı fantastik bir hikaye. Sonra bütün takımlar onun peşine düşüyor. Futbolun zevkini kaçırdığı için tekrar düşüşe geçiyor adam, çünkü her attığı giriyor. Böyle acıklı bir hikaye. Ben istedim ki benim takımım Fenerbahçe olduğu için onu desteklesin, diğer takımlardan da bilindik, filmde rakip olan ama hünerleriyle orada olan, milli takımdan oyuncular da olsun. Gerçekten futbolla ilgili popüler bir komedi filmi yapılabilir mi diye düşünüyorum. Teferruatlı olmasının sebebi, son 3-5 yıldır Futbol dünyası biraz kaynadığı, işin keyfinden çok tatsızlıkları gündemde olduğu için biraz lüks kaldı. İnşallah her şey yoluna girer…"

"RIDVAN DİLMEN'İ ZOR İKNA ETTİM"

"Daha önce futbol temasını kullandığımız bazı işler oldu. 1-2 reklam filminde birçok futbolcu arkadaşla çalıştım. Örneğin; Türk Telekom Arena'nın anahtarlarını ben teslim ettim. Tabii senaryoda küçük numaralar da yaptık, açılışta iki kaleye de gol attık. Arog filminde de meşhur "Gol Olur" lafı üzerine Rıdvan Abi'den oynamasını rica ettim. O da sağolsun kabul etti ama filmin ilk çağlarda geçtiğini herhalde tam izah edemedim telefonda. Geldi, "Ya biz hakikaten bu kürkleri mi giyeceğiz?" dedi. Ben de dedim ki "Rıdvan Abi tamam film absürd komedi ama sen takım elbiseyle olursan iyice absürd olur, bu film kaldırmaz." Gerçekten çok zor ikna ettim onu kürkü giydirene kadar. Halbuki 80'lerde de şortlar hayli kısaydı. "Rıdvan Abi sen eski fotoğraflarına hiç bakmıyorsun herhalde." demiştim. "

"KALECİ OLMAK İSTERDİM"

"Nadir olarak tercih edilse de kaleci mevkii benim ilgimi çekmiştir hep. İyi kaleci olmak zor. Mahalle maçlarında en son hatırladığım kadarıyla 1984'te kaleye geçmiştim. Acaba kaleye geçmedim de ileride mi oynadım, hayır hiç oynamadım galiba. Onun için son maceram bu. Mahallede kaleye geçenleri çok ciddiye almazlardı da... Fenerbahçe'de çok iyi kalecilerimiz oldu geçen zaman içerisinde, milli takımın da kalesini korudular. İyi kaleci çok nadir yetişen, çok da kıymetli bir şey. Kaleci olmak isterdim."

"OĞLUM 'CİMBOMLUYUM' DEDİ"

"Oğlum tabii ki Beşiktaşlı. (Gülüyor.) Başka bir takım tutmasını engellemek gibi bir durumumuz yok tabii. Şu an 4 yaşında, 3 yaşındayken kendim özenip Fenerbahçe forması alıyorum ama giyer mi giymez mi şüpheliyim. Televizyonda Fenerbahçe'nin maçını görünce Fenerbahçe falan deyip giydi. 15 gün hiç çıkarmadı formayı üzerinden. Dedim ki "Bu bir şeye işaret, ben bunu maça götüreyim." Götürdüm, bir müddet iyiydik, maç daha başlamamıştı. Maçın başlamasına yakın "Baba ben gitmek istiyorum." dedi. "Oğlum sen Fenerlisin" diyorum, gitmek istiyor hala. Sonra anladı ki Fenerbahçeliler stadyumda maç bitimine kadar kalacaklar, düşündü düşündü, eve gitmem için ne lazım dedi herhalde, "Baba ben cimbomluyum." dedi. Eve gitmek için böyle bir şaka yaşattı bana. Sonra ikna ettim, maçı izledik. Vaktiyle biz babama 1979'da bir maçı izlettirmemiştik, onun intikamını almış oldu. Fenerbahçeli ama, zorla değil"

05 Ekim 2016 Çarşamba 15:28

İstanbul, Mustafa Altıoklar, Cem Yılmaz, Fenerbahçe, Spor
YORUMLAR