CHP'nin Atakum Belediye Başkan Adayı Cemil Deveci Kimdir?

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu 31 Mart 2019'da yapılacak olan yerel seçimlerde Samsun Atakum Belediye Başkan Adayı'nın Cemil Deveci olduğunu açıkladı. Atakum Belediye Başkan Adayı olan Cemil Deveci kimdir?

31 Mart 2019'da yapılacak yerel seçimlerde CHP'nin Samsun'a bağlı Atakum Belediye Başkan Adayı açıklandı. Cemil Deveci 31 Mart seçimlerinde aday gösterildi. Peki, Cemil Deveci kimdir, nerelidir, kaç yaşındadır?

CEMİL DEVECİ KİMDİR?

Cemil Deveci, ilk ve orta öğrenimini Boyabat'ta, lise eğitimini Ankara Yenişehir Sağlık Koleji'nde tamamladı. 19 Mayıs Üniversitesi Eğitim Enstitüsü Türkçe bölümünü ve Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi'ni bitirdi. 1984 yılında Samsun Barosuna kaydoldu. Halen Cemil Deveci Hukuk Bürosu'nda Kurucu Avukat olarak, serbest avukatlık yapmaktadır.

SAMSUN İL BAŞKANLIĞI YAPTI

Deveci, 1977-1980 yılları arasında TÜS-DER (Tüm Sağlık Personeli Derneği) Samsun Şube Başkanı, Karadeniz Bölge Temsilcisi ve Genel Yönetim Kurulu üyesi olarak görev yaptı. 1983 yılında Sosyal Demokrasi Partisi (SODEP)'e üye oldu. SODEP İl Yönetim Kurulu, Samsun Merkez, İlçe ve İl Genel Meclisi üyeliği görevlerinde bulundu. Bir dönem CHP Samsun İl Başkanı olarak görev yaptı.

BİRÇOK SİVİL TOPLUM KURULUŞU'NDA ÇEŞİTLİ GÖREVLER ALDI

Sivil toplum kuruluşlarında, Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği (ÇYDD) Samsun Şube Başkanlığı, Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) Samsun Şube Başkanlığı, İnsan Hakları Derneği Genel Yönetim Kurulu üyeliği, Atatürk Kültür Vakfı Yönetim Kurulu üyeliği gibi çeşitli görevler aldı.İki dönem Atakum CHP İlçe Başkanlığı yaptı. Orta derecede Fransızca bilen Deveci, evli ve üç çocuk babasıdır.

## 11436016 #### 11506217 ##
30 Ocak 2019 Çarşamba 16:59

belediye başkan adayı, Cemil Deveci, Atakum, Cumhuriyet Halk Partisi, Politika, Güncel