Cenevre Otomobil Fuarı

Renault'nun yeni crossover modeli Kadjar, 2015 Cenevre Otomobil Fuarı'nda dünya prömiyeriyle otomobilseverlerle buluştu.

Renault'nun yeni crossover modeli Kadjar, 2015 Cenevre Otomobil Fuarı'nda dünya prömiyeriyle otomobilseverlerle buluştu.

Renault, 2015 Cenevre Otomobil Fuarı'nda yeni crossover modeli Kadjar'ın dünya prömiyerini gerçekleştirdi. Captur ve Koleos arasındaki boşluğa yerleşen Kadjar, Renault'nun uluslararası büyümesine ivme kazandıracak C-Crossover bir otomobil olarak geliştirildi.

Kadjar, Çin'de üretilecek ilk Renault otomobili unvanını taşıyacak. Renault-Nissan İttifakı'nın CMF C/D platformu üzerinde yükselen Kadjar, İttifak'ın crossover segmentindeki uzmanlığını yansıtıyor. 4x2 veya 4x4 vites kutusuyla sunulan Kadjar, Energy serisi motorlarla donatıldı. Kadjar, iki dizel ve bir benzinli motor ile sunuluyor. Kadjar'da R-Link 2 sayesinde üst düzey internet bağlantısı sunuluyor. Kadjar bu yazın başında Avrupa ve Türkiye'de satışa sunuluyor olacak.

Renault ZOE'ye uzatılmış menzil imkanı veren R 240 elektrik motoru da Cenevre Otomobil Fuarı'nda tanıtılıyor. Böylece ZOE ilave 30 kilometreyle sınıfının en iyi menziline sahip oldu.

Yeni Espace, Nisan ayında satışa çıkmadan önce Cenevre'de bir kez daha sergileniyor. Yeni Espace Multi-Sense sistemi, 4Control teknolojisi sayesinde çeviklik ve kontrol hissinin yanı sıra yüzde 20 daha az yakıt tüketimi ve karbondioksit emisyonu sunuyor.

Renault standında sergilenen Clio R.S. 220 EDC Trophy ise Megane R.S. Trophy'de olduğu gibi yüksek performans sunuyor ve Renault Sport mühendislerinin limited-edition serileri arasındaki yerini alıyor.

Renault, Cenevre Fuarı'nda ayrıca markanın yeni imzasını da tanıtıyor. Yeni "Renault, passion for life" imzası, yeni modellerle markanın imajına dinamizm kazandıran süreçte yeni bir adımı temsil ediyor. Renault logosu da markanın bu yeni ruhunu daha iyi yansıtmak üzere modernize edilerek yenilendi.

 

- Dacia, Cenevre'de 10. yılını kutluyor

 

Dacia, 2015 Cenevre Otomobil Fuarı'nda özel limited edition versiyonlarıyla 10. yılını kutluyor. Fuarda sergilenen Logan, Logan MCV, Sandero, Duster, Lodgy ve Dokker ile sunulan limited edition versiyonlar kozmos mavisi renk, stil detaylar ve internete bağlı yeni Media-Nav Evolution navigasyon sistemi içeriyor. Dacia Duster'ın 4WD versiyonu artık benzinli TCe 125 motoruyla sunuluyor.

Kaynak: AA

03 Mart 2015 Salı 16:38

Çin Halk Cumhuriyeti, Renault, Cenevre, Dacia, Politika, Güncel