Cenevre Otomobil Fuarında Lüks Otomobiller Görücüye Çıktı

Otomobil sektörünün en önemli fuarlarından biri olan Cenevre Otomobil Fuarı’nda yer alan yaklaşık 130 lüks otomobil görücüye çıktı.

Otomobil sektörünün en önemli fuarlarından biri olan Cenevre Otomobil Fuarı'nda yer alan yaklaşık 130 lüks otomobil görücüye çıktı.

İsviçre'de düzenlenen Cenevre Otomobil Fuarı, kapılarını otomobil severlere açtı. Yaklaşık olarak 130 yeni aracın vitrinde yer alacağı fuarı 700 bin civarında ziyaretçinin gelmesi beklenirken, yediden yetmişe otomobil tutkunlarının zevkine sunulan 900 araç cep yakan fiyatlarla satışa sunuldu. Ziyaretçi akınına uğrayacağı tahmin edilen fuarda, 220 katılımcı da hazır bulundu. Hız tutkunlarına özel olarak tasarlanan araçların görsel şölenle sunulacağı fuarda, ziyaretçilere hem konfor hem de görsel zevk en üst seviyede hissettirildi. Fuarın ilk gününde ziyaretçilere, Aston Martin, Audi, Ford, Mercedes Benz, BMW, Peugeot, Quant, Mını, Opel, Morgan, Seat, Volkswagen, Skoda, Bentley, Maserati marka araçların sunumları görsel bir şölen eşliğinde sunuldu. Fuarda yer alan Aston Martin Vulcan 1.5 milyon sterlin yani 487 bin liralık uçuk fiyatı ile, Volkswagen Passat 167 bin 300 liradan, Peugeot 2008 65 bin liradan, BMW Seri 2 Gran Tourer 28 bin Eurodan, Aston Martin DBS V12 concep ise otomobil severler için satışa sunulurken, fuarın şüphesiz en pahalı oyuncağı 500 bin Euroluk Mercedes Benz Maybach s600 Pullman oldu.

Cenevre Otomobil Fuarı 15 Mart'a kadar otomobil tutkunlarını ağırlayacak. - CENEVRE

Kaynak: İHA

03 Mart 2015 Salı 16:38

Mercedes Benz, Aston Martin, İsviçre, Cenevre, Dünya