Cengiz Ünder'in kurban bağışı Roma'da dağıtıldı

Milli futbolcu Cengiz Ünder'in Türkiye Diyanet Vakfına yaptığı 100 kurban bağışının bir kısmı, İtalya'nın başkenti Roma'daki ihtiyaç sahiplerine ulaştırıldı.

Roma'daki Türk restoranı "Da Emin"de yapılan kurban dağıtım organizasyonuna, Türkiye'nin Roma Büyükelçiliği Geçici Maslahatgüzarı Özgür Yavuzer, Türkiye'nin Vatikan Büyükelçiliği Geçici Maslahatgüzarı Celal Doğan, Türkiye'nin Roma Büyükelçiliği Başkatibi Ersoy Yılmaz, Türkiye'nin Milano Başkonsolosluğu Din Hizmetleri Ataşesi Abdulmetin Yalçın, Diyanet İşleri Türk İslam Birliği (DİTİB) Milano Başkanı Mehmet Kelleci ve restoran sahibi Emin Öztürk ile ilgililer katıldı.

TDV'nin organizasyonuyla Roma'da, aralarında göçmen ve Müslüman İtalyanların da olduğu ihtiyaç sahiplerine kurban eti dağıtımı yapıldı.

"TOPLUMSAL DUYARLILIĞIN ARTACAĞINI DÜŞÜNÜYORUZ"

Türkiye'nin Milano Başkonsolosluğu Din Hizmetleri Ataşesi Abdulmetin Yalçın, AA muhabirine yaptığı açıklamada, "Milli futbolcumuz Cengiz Ünder, 100 adet kurban bağışladı Diyanet Vakfına. Onun hisselerinden bir kısmını İtalya'daki mülteci kardeşlerimize ulaştırmaya çalışıyoruz. Malumunuz burada çok sayıda mülteci bulunuyor. Bu sayede toplumsal duyarlılığın artacağını da düşünüyoruz." dedi.

"MÜSLÜMAN KARDEŞLERİMİZİN BAYRAMINI KUTLUYORUZ"

Yalçın, bayramların dayanışma ve kardeşlik günleri olduğunu belirterek, "İtalya'daki diğer kardeşlerimizin de bağışlar yapacağını umuyoruz. Dünyanın her yerindeki ihtiyaç sahiplerine ulaştırmayı arzu ediyoruz. Bütün Avrupa'daki ve dünyadaki Müslüman kardeşlerimizin bayramını kutluyoruz." diye konuştu.

Bu bağışlarla, dünyanın en ücra köşelerinde bayram yapma imkanı olmayanlara bayram yaptırabildiklerini dile getiren Yalçın, "Bunun mutluluğunu yaşıyoruz. DİTİB Camisi olarak bu sene bizim için rekor sayıda bir bağış oldu. Geçen yıla göre yüzde 70 artışımız var kurban bağışında." ifadelerini kullandı.

Müslüman İtalyanlardan Omar Camilletti de Kurban Bayramı'nı kutladıklarını ifade ederek, "Türk Diyanetinin Müslüman İtalyanları ve İtalya'da Müslümanım diyenleri desteklemek üzere yaptığı bu girişimi memnuniyetle karşılaşıyoruz. Çok teşekkür ediyoruz." dedi.

Milli futbolcu Cengiz Ünder'in babası Hasan Ünder, oğlunun kurban bağış makbuzunu geçen hafta Sındırgı İlçe Müftüsü ve TDV Şube Başkanı Sedat Çakar'a teslim etmişti.

Cengiz Ünder'in kurban bağışı Roma'da dağıtıldı - Son Dakika Spor

Kaynak: AA

12 Ağustos 2019 Pazartesi 17:10

Diyanet İşleri BaşkanlığıKurban Bayramıİslam BirliğiCengiz ÜnderCelal DoğanHasan ÜnderEmin ÖztürkSındırgıVatikanTürkiyeMilanoAvrupaİtalyaRoma
YORUMLAR (27)
 • Izmirli : Helal olsun o eski akp li milet vek abd yle ortsk harekat kicimin kenari abd salakti o kadar silahi ver sonra da sur hadi be kimi yiyonuz hadi siz salaksiniz ama bizler deyiliz al mubic ortada telebyad ortada siz neyin ayranini ictiniz bide boburleniyorlar yuh
  Cevap Yaz 0 0 Yayından Kaldır
 • Cem : Kurban yüce Allah için kesilir ve ihtiyaç sahibine dağıtılır bizimkiler kurbanı kes hemen mangal kavurma ya yemem acliktan oluyo Güney Afrika acliktan oluyo ver Kızılay'a bağışını et yeme olmezsin ama oradaki insanlar açlıktan olucek milletçe Kızılay'a bağışta bulunalım alma 1gun sigara yap bağışını Allah hicbiseyin altında kalmaz korkma
  Cevap Yaz 0 0 Yayından Kaldır
 • kadir : benim türkiyem Allah ın izniyle osmanlı ruhu ile tüm dünya yı islm bayrağı altında toplayacak inşalalh ALLAH bize nasip etsin
  Cevap Yaz 0 0 Yayından Kaldır
 • Tabı : Adam halklı ne dıslike atıyosunuz sasırmıslar evınıze et gırdımı
  0 0 Yayından Kaldır
 • Zafer : İyi ki emekli olmuşsun. Hala zır alarını maruz kalıyor olacaktı bu millet.
  0 0 Yayından Kaldır
Tüm yorumlar için tıklayınız