Çetin Altan Son Yolculuğuna Uğurlandı

Tedavi gördüğünü hastanede hayatını kaybeden ünlü Gazeteci-Yazar Çetin Altan, Teşvikiye Camii'nde kılınan cenaze namazıyla son yolculuğuna uğurlandı.

Tedavi gördüğünü hastanede hayatını kaybeden ünlü Gazeteci-Yazar Çetin Altan, Teşvikiye Camii'nde kılınan cenaze namazıyla son yolculuğuna uğurlandı. Türkiye'nin önde gelen gazetecileri ve pek çok ünlü ismin uğurladığı Altan, Zincirlikuyu Mezarlığı'nda toprağa verildi.
Türk basın tarihinin en önemli isimlerinden biri ve aynı zamanda Mehmet Altan ile Ahmet Altan'ın da babası olan Çetin Altan'ın cenazesi medya, televizyon ve siyaset dünyasının pek çok ünlü ismini de bir araya getirdi. Altan'a son görevlerini yerine getirmek isteyen pek çok kişi, Teşvikiye Camii avlusunu doldurdu. Cuma namazı nedeniyle zaten kalabalık olan cami, cenaze için gelenlerle birlikte yoğunluk yaşadı.
Zaman Gazetesi Genel Yayın Müdürü Abdülhamit Bilici, Bugün Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Tarık Toros, Cengiz Çandar, Halit Kıvanç, Demet Akbağ, Kadir İnanır, Can Dündar, Hasan Cemal, Fikret Bila, Hulki Cevizoğlu, siyasetçiler Gürsel Tekin ve Sezgin Tanrıkulu ile birlikte çok sayıda ünlü isim cenazede hazır bulundu.
Altan kardeşlerin taziyeleri kabul ettiği cenazede zaman zaman duygulu anlar yaşandı. Altan'ın kızı Zeynep Bakan, babasını son kez görmek için geldiği tabutun yanında gözyaşlarını tutamadı. Cuma namazının ardından kılınan cenaze namazında Altan için saf tutan cemaat cenaze namazı kıldı. Helallik istenmesinin ardından Altan'ın tabutu omuzlara alınarak cenaze aracına taşındı. Altan'ın cenazesi Zincirlikuyu Mezarlığı'nda toprağa verildi.

Kaynak: CİHAN

23 Ekim 2015 Cuma 14:50

Zincirlikuyu, Mehmet Altan, Çetin Altan, Teşvikiye, Politika, Güncel, Son Dakika

Son Dakika

Son Dakika Haberleri