'Çevreci Resimli Günlük' Yarışması

Panasonic Türkiye'nin 'Çevreci Resimli Günlük' yarışması galibi Kyoto'da!

Panasonic'in tüm dünyada başlattığı "Okulumuz Yeşil!" eğitim programı kapsamında geçtiğimiz yıl Avrupa çapındaki okullar arasında düzenlenen Çevreci Resimli Günlük yarışmasının Türkiye birincisi, Balıkesir Altı Eylül İlköğretim Okulu öğrencisi Şeydanur Günaydın, yarışmanın global töreni için babasıyla birlikte Kyoto'ya gidecek.

Panasonic, tüm dünyada çevre bilincini genç nesillere aşılamayı hedefleyen, dünya çapında bir kurumsal sosyal sorumluluk projesi olan "Okulumuz Yeşil!" (Eco Kids) eğitim programına İstanbul'dan 39, Balıkesir'den de 20 okulun katılımı ile Türkiye'de başlamıştı. Okulumuz Yeşil! programı kapsamında Avrupa çapında okullararası düzenlenen Çevreci Resimli Günlük yarışması, çocukların okuldaki çevre derslerinde neler öğrendiklerini ve çevreye dair düşüncelerini yazıyla ya da resimlerle, Panasonic'in dağıttığı günlüklere dökmelerini amaçlıyor.

UNESCO'nun ortaklığıyla gerçekleştirilen Çevreci Resimli Günlük yarışması töreni bu yıl 6 Kasım'da, Dünya Mirası'nın 40. Yılı Kongre'si kapsamında, Japonya'nın Kyoto şehrinde gerçekleştirilecek. Yarışmanın Türkiye galibi, Balıkesir Altı Eylül İlköğretim Okulu Öğrencisi Şeydanur Günaydın da bu törene babasıyla birlikte katılacak. Panasonic'in Çevreci Resimli Günlük yarışması sayesinde böyle bir seyahat fırsatı yakalayan Şeydanur Günaydın'ın, Japonya'ya yapacağı bu yolculuk dolayısıyla hayli heyecanlı olduğu gözlendi.

Çevreci Resimli Günlük yarışmasının Kyoto'da 6 Kasım'da düzenlenecek töreni, yerel saatle 15:30'da başlayacak. Avrupa'nın dört bir yanından kendi ülkelerinde bu yarışmanın galibi olmuş çocuklar, velileriyle birlikte törende hazır bulunacak. UNESCO başkanı Irina Bokova'nın ve Panasonic Genel Müdürü Takumi Kajisha'nın konuşmalarıyla başlayacak törene barış sanatçıları Sarah Brightman, Setsuko Klossowska de Rola ve Particia Velasquez de katılacak.

Panasonic'in dünya çapında Çevreci Resimli Günlük yarışmasını düzenlediği ülkeler şunlar: Avusturya, Bulgaristan, Çekoslovakya, Fransa, Almanya, Macaristan, İtalya, Norveç, Polonya, Romanya, Slovakya, İspanya, Türkiye, Britanya, Rusya, Ukrayna, Kazakistan, Singapur, Malezya, Endonezya, Vietnam, Hindistan, Filipinler, Yeni Zelanda, Birleşik Arap Emirlikleri, Lübnan, Kuveyt, Suriye, Umman, Katar, İran, Irak, Pakistan, Angola, Kenya Nijerya, ABD, Brezilya, Şili, Panama, Kolombiya, Dominik Cumhuriyeti, Ekvator, Kosta Rika, Guatemala, El Salvador, Peru, Meksika.

Kaynak: Bültenler

06 Kasım 2012 Salı 12:55

Avrupa, Kyoto, Türkiye, Panasonic, Güncel