Cezaevinden izinli çıkan iki mahkum, FETÖ yalanıyla 60 bin liralık vurgun yaptı

Denizli'de cezaevinden izinli çıkan iki mahkum, yaşlı bir kadının 60 bin TL değerinde altınlarını çaldı. FETÖ bahanesiyle dolandırdıkları altınları bozdurarak parasını yurt dışında bir hesaba transfer eden iki zanlı kıskıvrak yakalandı.

Denizli'de uyuşturucu, gasp suçlarından tutuklu oldukları cezaevinden izinli çıkan iki şahıs Çal ilçesinde iki kişiyi 'FETÖ cinayet işledi olay yerinde sizin kimliğiniz bulundu' yalanı ile 60 bin TL'lik altınlarını dolandırdı. Şahıslar Çal İlçe Jandarma Komutanlığı koordinesinde Jandarma Suç Araştırma Timi ve Jandarma KOM ekiplerinin düzenlediği operasyon ile yakalandı.

FETÖ YALANIYLA YAŞLI KADINI DOLANDIRDILAR

Olay, Çal ilçesi Hançalar Mahallesinde meydana geldi. Cezaevinden izinli olarak çıkan Adem D, ve Serkan K, isimli şahıslar Çal ilçesinde A.N, isimli yaşlı kadını telefon ile arayarak 'Fetullahçı Terör Örgütü'nün cinayet işlediğini ve altın çaldıklarını' olay mahallinde de kendisinin kimliğinin bulunduğunu belirttiler. Şahıslar yaşlı kadına sivil bir jandarmanın evine geleceğini ve altınlarını kontrol etmek için alacağını söyledi. Buna inanan A.N, altınlarını eve gelen telefon dolandırıcılarına verdi. Yaklaşık 60 bin TL'lik altını alan dolandırıcılar araçla olay yerinden kaçtı.

ALTINLARI BOZDURUP PARASINI YURT DIŞINDAKİ HESABA AKTARDILAR

Sonrasında dolandırıldığını anlayan kadın jandarmayı arayarak yardım istedi. İhbar üzerine Çal İlçe Jandarma Komutanlığı koordinesinde JASAT timi ve Jandarma KOM ekipleri harekete geçti. Yapılan araştırmalarda olayı uyuşturucu suçu ile ceza evinden izinli çıkan Serkan K, ve gasp suçundan yine izinli olarak çıkan Adem D.'nin yaptığı belirlendi.

Ekipler yaptığı operasyonda iki şahsı da kıskıvrak yakalayarak gözaltına alırken, şüphelilerin dolandırdıkları altınları bozdurarak parasını yurt dışında bir hesaba transfer ettikleri tespit edildi. Yakalanan şahıslar sevk edildikleri mahkeme tarafından tutuklanarak ceza evine gönderildi.

Cezaevinden izinli çıkan iki mahkum, FETÖ yalanıyla 60 bin liralık vurgun yaptı - Son Dakika
Kaynak: İHA
29 Mayıs 2020 Cuma 12:03
YORUMLAR (6)
  • Ferhat : Mutlaka katlamalı ceza uygulanmalı. Mesela Hırsızlıktan ilk ceza alana 3 ay ceza verdin. Aynı suçtan 2.kez yakalanan 3 katı ceza alır hükmü olacak 2.sinde 9 ay . Hırsızlıktan 3.kez yakalanırsa 27 ay ceza alacak. Bu tür uygulama ancak caydırıcı olur. Aynı suçu tekrar işleyen kişiye mutlaka katlamalı ceza verilmeliki içimizi acıtan 14 sabıkası var haberlerini duymayalım. Katlamalı cezada ömrü yetmez
    Cevap Yaz 2 0 Yayından Kaldır
Tüm yorumlar için tıklayınız

Son Dakika