CHP'li Türkmen'den Ceyhan Çıkarması

CHP Adana Milletvekili Adayı Av. Elif Doğan Türkmen, Ceyhan ilçe merkezinde çarşı pazar gezip vatandaşlarla sohbet etti.

CHP Adana Milletvekili Adayı Av. Elif Doğan Türkmen, Ceyhan ilçe merkezinde çarşı pazar gezip vatandaşlarla sohbet etti. Ceyhan'ın 10 ayrı köyünde vatandaşlarla bir araya gelen Türkmen, partisinin projelerini anlattı.

Milletvekili Adayı Türkmen, Ceyhan gezisinde vatandaşlara CHP'nin seçim beyannamesindeki vaatlerden biri olan, 'Çiftçiye mazot 1.5 lira olacak' sözü ile ilgili bilgi verdi. Her projede olduğu gibi mazotun çiftçiye 1.5 liradan verilmesinin de ayrıntılı şekilde hesaplandığını kaydeden Türkmen, "Mazotun rafineriden çıkış fiyatı 1.24 lira. Yani devlet çiftçiye mazotu 1.5 liraya verdiğinde bile kar ediyor. AKP iktidarı zaten canının istediğine ucuz mazot veriyor. Biz ise bu ülkenin kaynaklarını halkımızla paylaşacağız. Bu ülke için alın teriyle üreten ve katma değer oluşturan çiftçimize mazotun litresini seve seve 1,5 liradan vereceğiz" dedi.

Ceyhan'daki pazar esnafı ve vatandaşlara da bilgiler veren Türkmen, CHP'nin özellikle küçük esnafa dönük koruyucu projeleri olduğunu, pazar esnafını da kapsayan yasalarla hiçbir esnafın mağdur edilmeyeceğini vurguladı.

Elif Doğan Türkmen, pazar ziyaretinin ardından yeni yasayla mahalle olan, Hamdilli, Mustafabeyli, Tatarlı, Çataklı, Burhanlı, Günlüce, Birkent, Kösreli ve Altıgöz köylerinde vatandaşlarla bir araya geldi. "Sizden istediğim oy kendim ya da CHP için değil" diyen Türkmen, 7 Haziran'daki seçimin Türk halkı açısından büyük önem taşıdığını vurguladı. Türkmen, "Ben sizlerden kendiniz, geleceğiniz, çocuklarınız, torunlarınız için oy istiyorum. Bugüne kadar AKP'ye oy veren kardeşlerime de sesleniyorum; bu partiye güvenmiş olabilirsiniz ancak artık 13 yıldır izlediği politikaların halkın çıkarı için olmadığı gün gibi ortada. AKP karşısında iktidar olmaya niyetli tek parti ise CHP. Tüm hemşehrilerimden rica ediyorum. 7 Haziran'da sandığa gitmeden önce vicdanınızın sesini dinleyin" diye konuştu. - ADANA

Kaynak: İHA

04 Mayıs 2015 Pazartesi 13:15

Adana, Ceyhan, Elif Doğan Türkmen, Yerel