CHP'li vekil 'Endişeye sevk eden gelişmeler var' deyip Zonguldak için acil tanı kiti istedi

Yeni tip koronavirüse ilişkin Zonguldak'ta herkesi endişeye sevk eden bazı gelişmelerin yaşandığını belirten CHP Zonguldak Milletvekili Deniz Yavuzyılmaz, kente acil olarak koronavirüs tanı kiti gönderilmesini istedi.

CHP Zonguldak Milletvekili Deniz Yavuzyılmaz, Zonguldak'a acil olarak koronavirüs tanı kiti gönderilmesini istedi.
Yavuzyılmaz, Meclis'te düzenlediği basın toplantısında, yeni tip koronavirüse (Kovid-19) ilişkin Zonguldak'ta herkesi endişeye sevk eden bazı gelişmelerin yaşandığını, bugün itibarıyla Zonguldak'ta en az 12 koronavirüs pozitif vakası bulunduğunu ileri sürdü.

Zonguldak'ta tanı kiti bulunmadığı için numunelerin Ankara veya Bolu'ya gönderilerek test edildiğini dile getiren Yavuzyılmaz, bu işlemin 24 saatlik bir zaman kaybına yol açtığını kaydetti.

KENTTE KOAH HASTALIĞI YAYGIN

Zonguldak'a acil olarak tanı kitinin gönderilmesini ve il geneline dağıtılmasını isteyen Yavuzyılmaz, kentte KOAH hastalığının yaygın olduğunu, bundan dolayı da solunum cihazlarının gönderilmesi gerektiğini söyledi.

"YETKİLİLERDEN ŞEFFAF BİLGİ BEKLİYORUZ"

Yavuzyılmaz, Zonguldak'ta bulunan hastanelerin koruyucu malzeme sıkıntısının giderilmesi ve ödenek sorununun çözülmesinin önemine işaret ederek, "Zonguldak'taki yetkililerden şeffaf bilgi bekliyoruz. Toplam vaka sayısı, yapılan testlerin pozitif veya negatif sayıları, karantinaya alınan ve çıkanların sayısı, ilçe sayısı, her hastanın temas ettiği kişi sayısı, cinsiyet ile yaş bilgisi ve vefat eden hasta sayıları konusunda Zonguldak kamuoyunu bilgilendirmeleri gerekmektedir" diye konuştu.

Yavuzyılmaz, koronavirüsten korunmanın yolunun kişisel koruyucu tedbirlerin alınması ve evde kalınması olduğunu kaydetti.

CHP'li vekil 'Endişeye sevk eden gelişmeler var' deyip Zonguldak için acil tanı kiti istedi - Son Dakika
Kaynak: AA
25 Mart 2020 Çarşamba 11:50
Abone Ol
Paylaş
YORUMLAR (23)
 • hasan : milyonlarca ssk lı işçi bende dahil işe gitmek zorundayız işsizlik fonu kimin 1 aylık maaşımızı oradan ödeyipte evde kalın diyen yok bize
  Cevap Yaz 0 0 Yayından Kaldır
 • zavallı : senin ben tüm akıl sağlığına. yalancı utanmaz. sıf devleti zan altında bırakmak için. Allah bu chp lilerin şerrinden koruusn
  Cevap Yaz 1 0 Yayından Kaldır
 • Ziyaaa : Sayın vekil hastalık gelip yayılalı kaç gün oldu sen kakmış bugün kit yok gelmiyor diyorsun sen acaba buna kendin inanıyormusun
  Cevap Yaz 1 1 Yayından Kaldır
 • antipas : bırak yalan konuşmayı. imamınızın hiç bir haberin de yorum açık değil. sizi gibi batıcılar. sizin zihniyet getirdi bu virisü. aynı batı gibi ne bulursanız onu yiyoyrsunuz.
  Cevap Yaz 1 5 Yayından Kaldır
 • konuşan adam : sanki bir tek onun haber kaynagı var Devlet senin bildiğinin bin katını biliyor yada sen bu işten bir nema bekliyorsun.
  Cevap Yaz 25 15 Yayından Kaldır
Tüm yorumlar için tıklayınız

Son Dakika