CHP'nin 36. Olağan Kurultayı'na Doğru

CHP'de, 3 Mayıs'ta başlayan kongre takvimi çerçevesinde 8 il ve 280 ilçe kongresi tamamlandı.

BARIŞ GÜNDOĞAN - CHP'de, 3 Mayıs'ta başlayan kongre takvimi çerçevesinde 8 il ve 280 ilçe kongresi tamamlandı.

AA muhabirinin aldığı bilgiye göre, CHP'de Merkez Yönetim Kurulunun (MYK) aldığı karar doğrultusunda 3 Mayıs'ta başlayan kongre takvimi süreci işliyor.

Kongre takvimine uygun olarak mahalle delege seçimlerinin tamamlandığı CHP'de il ve ilçe kongreleri yapılıyor.

Bugüne kadar 8 il kongresini yapan CHP, 280 ilçe başkanını da belirledi.

Yapılan kongrelerde Batman'da Hüseyin Yaşar, Bingöl'de Ahmet Bazancir, Bitlis'te Metin Güzelkaya, Çankırı'da İlhan Tekin, Diyarbakır'da Mehmet Sayın, Hakkari'de Aytekin Karahanlı, Iğdır'da İlhan Zor, Şırnak'ta ise Mehmet Uğur il başkanı seçildi.

İl kongrelerinin yıl sonuna kadar bitirilmesi planlanan CHP'de, 36. Olağan Kurultay'ın tarihi ise 3-4 Şubat 2018 olarak netleşti.

Kurultay için Ankara Spor Salonu kiralanırken, kurultayın sloganı ve şarkıları için de çalışma başlatıldı. Partililerin barınma, kumanya, seyahat gibi ihtiyaçları için planlamalar ise şimdiden tamamlandı.

Öte yandan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun talimatıyla İstanbul il ve ilçe kongre sürecinin durdurulduğu öğrenildi.

Kongre sürecinin durdurulması kararının, delege listelerinde yapılan isim değişiklikleri nedeniyle gelen şikayetler üzerine alındığı belirtildi.

5 Aralık'ta kadınlara hitap edecek

Bu arada CHP Kadın Kolları Genel Başkanlığı, kadınların seçme ve seçilme hakkını kazandığı 5 Aralık'ta 30 bin kadını Ankara'da buluşturmayı planlıyor.

Ankara Spor Salonu'nda düzenlenecek etkinliğe, Kılıçdaroğlu da katılacak.

Kılıçdaroğlu'nun partisinin grup toplantısını, Salı olması nedeniyle, burada yapması bekleniyor.

Kaynak: AA

03 Aralık 2017 Pazar 11:03

Cumhuriyet Halk Partisi, Kemal Kılıçdaroğlu, Politika, Güncel