Çiftlik Bank'ın Sosyal Medya Sorumlusu, Saklandığı Evde Yakalandı

Çiftlik Bank'a yönelik soruşturma kapsamında, sistemin sosyal medya sorumlusu olduğu iddiasıyla hakkında yakalama kararı bulunan U.K., Çekmeköy'de saklandığı evde gözaltına alındı.

Son yılların en büyük vurgunu olan Çiftlik Bank'a yönelik soruşturma kapsamında, hakkında yakalama kararı bulunan, Çekmeköy'de gözaltına alındı.

Çiftlik Bank'ın sosyal medya sorumlusu

BAŞSAVCILIK AÇIKLAMA YAPTI

Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı'ndan yapılan yazılı açıklamada, kamuoyunda Çiftlik Bank olarak bilinen sistemin kurucuları hakkında "suç işlemek amacıyla örgüt kurma", "suç örgütüne üye olma", "bilişim sistemlerini araç olarak kullanmak suretiyle dolandırıcılık" ve "suçtan kaynaklanan mal varlığı değerlerini aklama" suçlarından soruşturma başlatıldığı hatırlatıldı.

SORUŞTURMA HAKKINDA BİLGİ VERİLDİ

Soruşturma kapsamında, Çiftlik Bank kurgusunda yer alan şirketlere hakim kararıyla kayyum atandığı belirtilen açıklamada, ayrıca eylemler açısından gerekli mali raporların hazırlanması amacıyla Mali Suçları Araştırma Kurulu ve Vergi Denetim Kurulu'yla irtibata geçildiği kaydedildi. Açıklamada, yine atılı suçlara iştirak eden çok sayıda şüphelinin yakalandığı, bunlardan bir kısmının tutuklandığı, bir kısmı hakkında da adli kontrol tedbiri uygulandığı anımsatıldı.

ÇEKMEKÖY'DEKİ EVİNDE GÖZALTINA ALINDI

Soruşturma kapsamında aranıp yurt dışında oldukları belirlenen şüpheliler hakkında kırmızı bülten çıkarıldığı ve Adalet Bakanlığı aracılığıyla bu şüphelilerin bulundukları ülkelerden iadelerinin talep edildiği belirtilen açıklamada, Çiftlik Bank'ın "sosyal medya sorumlusu" olduğu gerekçesiyle hakkında yakalama kararı bulunan U.K'nın Çekmeköy'de saklandığı evde yakalandığı bildirildi.

Çiftlik Bank'ın Sosyal Medya Sorumlusu, Saklandığı Evde Yakalandı - Son Dakika

Kaynak: AA

10 Ocak 2019 Perşembe 23:17

Cumhuriyet Başsavcılığı, Çiftlik Bank, Çekmeköy, Ekonomi, Güncel