Çine'de Ağaç Bayramı Şenlik Havasında Kutlandı

Çine'de bu yıl 13.'sü düzenlenen Ağaç Bayramı coşku ile kutlandı.

Çine'de bu yıl 13.'sü düzenlenen Ağaç Bayramı coşku ile kutlandı. Asar Mesire Alanı'nda gerçekleştirilen etkinliğe Çine Kaymakamı Celalettin Cantürk, CHP Aydın Milletvekilleri Osman Aydın, Metin Lütfi Baydar, daire amirleri, belediye meclis üyeleri ve çok sayıda vatandaş katıldı. Etkinlikte düzenlene yarışmalar ise şenliğe ayrı bir renk kattı.

"Yeşiller içinde bir Çine" sloganıyla ilk olarak 13 yıl önce Asar Milli Egemenlik Parkı'nda başlatılan Ağaç Bayramı'nın 13. Geleneksel şenliklerine binlerce kişi katıldı. Şenliğin açılışında konuşan Çine Belediye Başkanı Enver Salih Dinçer; "13 yıl önce benden önceki Belediye Başkanımız Osman Aydın'ın öncülüğünde ilk olarak burada yaptığımız ağaç bayramını bugün diktiğimiz ağaçların gölgesinde yapmaktan büyük mutluluk duyuyorum. Görev sürem boyunca tüm Belediye Meclis Üyesi arkadaşlarımla birlikte hep doğru yapmaya çalıştım. Yanlış yaptığımız, yapamadığımız, hatalı düşündüğümüz konular muhakkak olmuştur. Ama hiçbir zaman dürüstlükten ve verdiğimiz sözden geride kalmadık. Sizlere söz veriyorum. 10 yıl sonra da 23. Ağaç Bayramı'nı burada diktiğimiz ağaçların altında CHP zihniyetindeki bir Çine Belediyesi ile birlikte kutlayacağız" dedi.

Daha sonra konuşan Milletvekili Osman Aydın; çok anlamlı bulduğu bu günde ağacı seven toplulukla bereber olmaktan büyük mutluluk duyduğunu belirterek "Bizler kadroyu gençleştirmek için bayrak devir teslim töreni yaptık. 99 ruhuyla beraber o kadrolara tekrar göreve devam ettirdik. Önümüzde 2014 var. 99 ruhunu yaşatan anlayış için sizlerden bu kadroya destek istiyorum. Bu yürüyüşümüzü birlikte devam ettireceğiz. Çineliler her şeye layıktır, Çineliler her şeyi gerçekleştirirler. Yeter ki karar versinler" dedi. Milletvekili Metin Lütfi Baydar ise "Öldükten sonra yaşamak istiyorsak ağaç dikin ve ölmez bir eser bırakın. Yıllardır devam eden bu ağaç bayramını kutluyorum" dedi.

Çine Kültür Derneği Halk Oyunları Grubu'nun gösterisi ve Vildan konseri ile coşkunun arttığı ağaç bayramında ödüllü yarışmalar yapıldı. Mehmet Yasak isimli şahsın birinci olduğu çuval yarışmasında renkli görüntüler oluştu.

Nevruz ateşinin yakılmasının ardından Çine Avcılar ve Atıcılar Derneği tarafından düzenlenen trap yarışmalarına geçildi ve ilk üçe giren atıcılara plaket ve çeşitli ödüller verildi.

Çinelilere keşkek ve lokmanın ikram edildiği 13. Ağaç Bayrağımı Şenliğinde çocuklara da Çine Belediyesi tarafından uçurtma dağıtıldı.

Programın sonunda yüzlerce kırmızı süs eriği ile alev ağaçlarının dikimi gerçekleştirildi.

(İK)

25.03.2013 11: 19: 22

TSI

NNNN - AYDIN

Kaynak: İHA

25 Mart 2013 Pazartesi 11:40

Enver Salih Dinçer, Metin Lütfi Baydar, Aydın, Çine, Yerel