Cizre Kaymakamı: Kobani Acısı Bizim de Acımızdır

Şırnak’ın Cizre Kaymakamı Mehmet Şamil Horasanlı, ilçedeki sokak olaylarına değinerek Kobani acısının kendilerinin de acısı olduğunu ama bunun için ilçeyi huzursuzlaştırmaya gerek olmadığını ifade etti.

Şırnak’ın Cizre Kaymakamı Mehmet Şamil Horasanlı, ilçedeki sokak olaylarına değinerek Kobani acısının kendilerinin de acısı olduğunu ama bunun için ilçeyi huzursuzlaştırmaya gerek olmadığını ifade etti.
    Cizre Kaymakamı Mehmet Şamil Horasanlı, kurum müdürleri ve muhtarlarla bayramlaşmak için Cizre Öğretmen Evi’nde bir araya geldi. Törene, Kaymakam Şamil Horasanlı’nın yanı sıra Cizre Garnizon Komutanı Kurmay Albay Onur Özden de katıldı. Kurum müdürleri ve muhtarların bayramlarını kutlayan Kaymakam Şamil Horasanlı, "Evet etrafımız yanıyor. Kobani’de bir sıkıntı var, bir trajedi, bir Allah’ın belası, milletin canını okuyan bir şey var. Bu acı vallahi bizimde acımız. Ama o acının buraya yansımasının millete gaz bombası olarak gönderilmesi çok yazık. Burada o huzuru yakaladıktan sonra öbür tarafa da yansıyan, ondan bir şey yok. Ama buradaki huzursuzluk öbür tarafı da etkiler, kendi içimizdeki enerjiyi de ona boşa harcarız. Bayram çocuklara bayram olsun. Çocukların buna hakkı var. İnşallah el birliği ile bu huzuru bulacağız." dedi.
    Üstü kapalı olarak sokak olayları yapanlara ve bayramı boykot edenlere seslenen Kaymakam Horasanlı konuşmasını şöyle sürdürdü: "Müsaade edin şu bayramı bayram gibi yaşayalım, çocuklar bayram gibi yaşasın. Şu huzuru hak ediyoruz. Türkiye’nin her tarafında huzur var ama Cizre’de yok, buna gerek yok. Samimiyetle diyorum gerek yok. Bu huzuru hak ediyoruz. Cizre bin yıldır bu huzuru hak ediyor. Bunu başaracaksak da beraber başaracağız. Elinizi geri çekmeyin. Başlangıçtır, fırsattır, bu güzellikleri gelin beraber yapalım. Sokaklarda sıkıntı var. Bize yansıyan sıkıntı varsa. Şu x şunu yapıyor deyin. Ama beraber sahip çıkacağız. Çoluğa çocuğa beraber sahip çıkacağız. Bayram günü sokaktan geçiyoruz sıkıntı var. Yani gerek var mı buna. Bir bilinç oluşturulmak isteniyor. Gelin beraber oluşturalım."

Kaynak: CİHAN

04 Ekim 2014 Cumartesi 18:34

Şırnak, Mehmet Şamil Horasanlı, Kobani, Cizre, Politika, Güncel