Çobanbey'de Bölge Adliyesi ile Spor Tesisi Açılışı Törenle Yapıldı

Çobanbey'de Bölge Adliyesi ile spor tesisi açılışı törenle yapıldıKİLİS - Suriye'nin Halep kentine bağlı Çobanbey ilçesinde Bölge Adliyesi ile spor kompleksinin açılışı törenle yapıldı.

Çobanbey'de Bölge Adliyesi ile spor tesisi açılışı törenle yapıldı
KİLİS - Suriye'nin Halep kentine bağlı Çobanbey ilçesinde Bölge Adliyesi ile spor kompleksinin açılışı törenle yapıldı.
Kilis'in Elbeyli ilçesinin karşısında bulunan Suriye Çobanbey ilçesinde Türkiye Cumhuriyeti tarafından yaptırılan Bölge Adliyesi ile Spor Kompleksinin açılışı Kilis Valisi Mehmet Tekinarslan tarafından ayıldı.
Bölge adliyesinin açılışı Kilis Valisi Mehmet Tekinarslan, Kilis Cumhuriyet Başsavcısı Serdar Durmuş, Çobanbey Meclis Başkanı İsmet Abbas ile diğer yetkililer tarafından açıldı.
Vali Tekinarslan ve beraberindekiler, bölge adliyesini gezerek, Yargıtay, İstinat mahkemeleri ile diğer adliyenin bölümünü gezdiler. Vali Tekinarslan ve beraberindekiler daha sonra spor kompleksinin açılışına geçti. Burada bir konuşma yapan Çobanbey Meclis Başkanı İsmet Abbas, Bölge Adliyesi ile Spor Kompleksinin Türkiye Cumhuriyetinin desteğiyle yapıldığını ifade ederek, "Bu tesislerin kazandıran Türkiye'ye sonsuz teşekkür ediyorum. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan teşekkür ediyorum" dedi.
Kilis Cumhuriyet Başsavcısı Serdar Durmuş, yaptığı konuşmada, Türk milletinin gittiği yere adalet getirdiğini ifade ederek, "Bizde Adalet getirmek için buraya geldik. Tüm kurumlarımızla birlikte, Türkiye'de Adliyelerde "Adalet mülkün temelidir' Hazreti Ömer'den Mustafa Kemal Atatürk'e asıl amacı nedeniyle adalet devletin temelinin oluştuğu şeydir. Adaletin olmadığı yerde hiçbir şey olmaz. Önemli olan Türk Milleti olarak bizim adaleti sağlamayı, hukuk için mücadele etmektir" diye konuştu.
Kilis Valisi Mehmet Tekinarslan, yaptığı konuşmada, Bölge Adliyesi ile Spor Kompleksinin hayıtlı uğurlu olması temennisinde bulunarak, "Çok kısa zamanda başarılı bir projeyi hayata geçirdik. Çobanbey'de yapılan hizmetler sadece bunlar değildir. Fırat Kalkanı sahasında yapılanlarla Çobahbey'de yapılanlar aynıdır. Bize güvenin umutlarını Türkiye Cumhuriyetine şefkatli, merhametli, kudretli kollarına uzatan bağlayan, bütün Suriyeli kardeşlerimize sağlıktan eğitime, güvenlikten, spora, Adaletten, bayındırlık hizmetlerine kadar pek çok alanda katkı vermeye devam ediyoruz. Fırat Kalkanı sahasında 85 bin öğrenci Türkiye Cumhuriyetinin destekleri, koordinasyonu, himayesinde yeniden okulları ile buluştu. Tabi burası Kilis Valiliğinin sorumluluğunda sahadaki sayılarıdır. Aynı zamanda El bab ile Carabulus bunu dahil ettiğimizde 200 bine yakın öğrenci, öğretmen, okullarında eğitim öğretim hayatını başladı" diye konuştu.
Suriyeli çocukların sportif gösterilerinin ardından Spor Kompleksinin açılışı yapıldı. Açılış nedeniyle Kilisli gençler ile Çobanbeyli gençler futbol müsabakası yaptı. Kilis Valisi Tekinarslan ile protokol üyeleri sporculara madalya ve kupalarını takdim etti.
Spor Kompleksinin açılışı nedeniyle Suriyeli çocuklara çikolata ile top dağıtımı sırasında Suriyeli çocuklar izdiham oluşturdu.
Vali Mehmet Tekinarslan Suriyeli çocukların yanına giderek onlar ile sohbet etti. Jandarma ile güvenlik birimleri geniş güvenlik önlemleri aldı.

Kaynak: İHA

20 Eylül 2018 Perşembe 21:13

Kilis, Türkiye, Suriye, Genel