Çocuk Parkında Ölüm:  8 Yaşındaki Kadir Son Yolculuğuna Uğurlandı

Haber-Kamera: Cengiz ÇOBAN - İsa ALMAÇAYIR-İSTANBUL DHAÇekmeköy'de arkadaşlarıyla saklambaç oynarken parkta bulunan trafoya saklanmak isterken akıma kapılarak ölen Kadir Açık (8) son yolculuğuna uğurlandı.

Haber-Kamera: Cengiz ÇOBAN - İsa ALMAÇAYIR-İSTANBUL DHA
Çekmeköy'de arkadaşlarıyla saklambaç oynarken parkta bulunan trafoya saklanmak isterken akıma kapılarak ölen Kadir Açık (8) son yolculuğuna uğurlandı.
Olay, Çekmeköy'de bulunan çocuk parkında dün saat 17.00 sıralarında meydana geldi. İddiaya göre, arkadaşlarıyla saklambaç oynayan Kadir Açık(8), parkta bulunan trafoya saklandı. Trafodaki elektrik akımına kapılan çocuk bir anda yere yığıldı. Olayı gören arkadaşları, çocuğun ailesine haber verdi. Ailesinin haber vermesi üzerine de olay yerine polis ve sağlık ekipleri sevk edildi. Sağlık ekipleri, yaptıkları kontrolde Kadir Açık'ın hayatını kaybettiğini belirledi. Küçük çocuğun cenazesi Ümraniye Devlet Hastanesi morguna kaldırıldı.
 
MAHALLE SAKİNLERİ TEPKİ GÖSTERDİ
Oğlunu kaybeden 5 çocuk babası Metin Açık, "8 yaşındaki çocuğum parka geliyor burada. Bu trafoyu, elektrik kablolarını açık bırakmışlar. Çocuk parkında hiç trafo olur mu? Çocuk buraya dokunuyor elektriğe kapılıyor. Buranın bir bekçisi vardı. Bekçiyi işten çıkartmışlar. Ondan sonra buraya hırsızlar uyuşturucu kullananlar hep buraya geldi. Benim canım gitti. Çocuğumun hakkını sonuna kadar arayacağım. Benim çocuğum değil başkasının da çocuğu olabilirdi. Bu trafonun önü komple açıktı. Kaç defa uyardık ama gelmediler. Ama olaydan sonra gelip kabloları sökmüşler" dedi. Öfkeli mahalle sakinleri ise sorumluların bulunmasını istedi. 
 
Anne BAYGINLIK GEÇİRDİ
Adli tıptaki işlemlerin ardından küçük çocuğun cenazesi helallik alınmak üzere parkın yakınındaki evine getirildi. Oğlunun cenazesine gören anne Aysel Açık baygınlık geçirdi. Mahalleli ve yakınları acılı anneyi teselli etmeye çalıştı. 
Kılınan cenaze namazının ardından küçük çocuğun bedeni Nişantepe mezarlığında toprağa verildi.
 
Görüntü Dökümü
----------------
-Parktan görüntü
-Trafodan görüntü
-Arkadaşlarının olayı anlatması
-Baba ile röp
-Cenazenin eve gelmesi
-Helallik alınması
-Annenin baygınlık geçirmesi
-Cenaze namazının kılınması
-Genel ve detay görüntüler

Kaynak: DHA

30 Ekim 2018 Salı 16:06

3. Sayfa
YORUMLAR