Çocuklar Şairlerle Buluştu

Tepebaşı Belediyesi’nin düzenlediği 8. Uluslararası Eskişehir Şiir Buluşması kapsamında Esentepe Çocuk Sanat Merkezi’nde ‘Çocuk Şiiri’ etkinliği gerçekleştirildi.

Tepebaşı Belediyesi'nin düzenlediği 8. Uluslararası Eskişehir Şiir Buluşması kapsamında Esentepe Çocuk Sanat Merkezi'nde 'Çocuk Şiiri' etkinliği gerçekleştirildi.
Moderatörlüğünü Prof. Dr. Medine Sivri'nin yaptığı etkinliğe, şair Hidayet Karakuş ve Haydar Ergülen katıldı. Şairler daha önce belediye tarafından sağlanan ve okumaları için çocuklara dağıtılan kitaplarındaki şiirlerden örnekler okuyup, şiir üzerine çocuklarla sohbet etti. Esentepe Çocuk Sanat Merkezi'nin bahçesinde gerçekleşen etkinlik, zaman zaman çocukların ve ailelerinin katılımıyla keyifli bir ortamda geçti. Tepebaşı Belediye Başkanı Dt. Ahmet Ataç'ın da katıldığı etkinlikte şair Hidayet Karakuş 'Serçenin şiir defteri', Haydar Ergülen de 'Uykucu şiirler' ve 'Nar' adlı kitaplarını çocuklar için imzaladı. Etkinliğin sonunda şairler ile çocuklar hatıra fotoğrafı çektirdi. - ESKİŞEHİR

Kaynak: İHA

06 Mayıs 2018 Pazar 13:09

Haydar Ergülen, Hidayet Karakuş, Eskişehir, Tepebaşı, Yaşam