Çocuklar, Yazı Faber-Castell Atölyelerinde Karşılıyorlar

Dünyaca ünlü yazım ve boyama gereçleri üreticisi Faber-Castell önemli müzelerde gerçekleşen atölye çalışmalarına destek veriyor.

Dünyaca ünlü yazım ve boyama gereçleri üreticisi Faber-Castell önemli müzelerde gerçekleşen atölye çalışmalarına destek veriyor. Hafta içi ve hafta sonu Rahmi M. Koç Müzesi, Pera Müzesi, İstanbul Oyuncak Müzesi ve Çengelhan Rahmi M. Koç Müzesi'ndeki özel atölye çalışmalarıyla çocuklar rengarenk ve eğlenceli bir dünyaya yolculuk yapıyorlar, yazı neşeyle karşılıyorlar.

Rahmi M. Koç Müzesi
Etkinlik: 'Minik Tarla Fareleri' Tasarım Atölyesi
Yer: Fenerbahçe Vapuru
Tarih: 17 Mayıs Cumartesi
Saat: 11:00 – 12:00
Yaş: 4 - 6 Yaş Arası
Etkinlik detayı: Rengarenk biberler, domatesler toprağa ekilmek için bu cumartesi çocukları bekliyor. Minik birer çiftçi olmak isteyen çocuklar Rahmi M. Koç Müzesi'nde buluşuyor. Atölyeye katılım için biletler www.biletix.com üzerinden temin edilebilir. Atölye için kişi başı katılım ücreti 35 TL.

Pera Müzesi
Etkinlik: 'Bez Çantamda Warhol'
Yer: Pera Müzesi
Tarih: 17 Mayıs Cumartesi
Saat: 14:00 – 16:00
Yaş: 15 yaş ve üzeri

Etkinlik detayı: 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı'na özel olarak düzenlenen atölye çalışmasıyla, katılımcılar Andy Warhol'un Türkiye'de ilk kez sergilenecek ipek baskı dizilerini ve desenlerini görme fırsatını buluyorlar. Ardından katılımcılar, Warhol'un baskı resimlerinden esinlenerek kendi renkleriyle serigrafi baskı çalışmalarından bez çanta tasarımları yapıyorlar. Etkinlik ücretsizdir. 0212 334 99 00 (4) no'lu telefondan rezervasyon yapılması gerekmektedir.

Etkinlik: "Tehlikedeki Hayvan Türleri"
Yer: Pera Müzesi
Tarih: 18 Mayıs Pazar
Saat: 12:20 – 14:20
Yaş: 4 - 6 Yaş Arası

Etkinlik detayı: Amerikan pop kültürünün en ikonik isimlerinden Andy Warhol'un "Herkes için Pop Sanat" sergisinde bulunan dizilerdeki panda, zebra, kelebek gibi hayvan resimlerinden yola çıkarak, çocuklar, nesli tükenmekte olan hayvan türlerinden seçtikleri bir hayvanları çamurla şekillendirerek boyuyorlar. Atölye başına katılım bedeli 45 TL'dir. Biletler www.biletix.com üzerinden temin edilebilir.

Etkinlik: "Ağaç Baskım"
Yer: Pera Müzesi
Tarih: 18 Mayıs Pazar
Saat: 15:00 – 17:00
Yaş: 7 - 14 Yaş Arası

Etkinlik detayı: İngiliz çağdaş sanatçı Stephen Chambers'in düşsel dünyasından yola çıkarak, çocuklar, kendi düşsel konuları ile ilgili resimlerini düz bir ağaç yüzey üzerine çiziyorlar, çizgileri oyduktan sonra mürekkeple kağıda uyguluyorlar. Atölye başına katılım bedeli 45 TL'dir. Biletler www.biletix.com üzerinden temin edilebilir.

Etkinlik: 'Hafta İçi Okul Programları'
Yer: Pera Müzesi
Tarih: Perşembe ve Cuma günleri
Saat: 10:00 – 11:30 / 13:00 14:30
Yaş: Okul Grupları

Etkinlik detayı:

"Siyah Beyaz Kağıtlar"

Stephen Chambers'ın aynı boyutlarda 78 adet ayrı baskılı kağıt yaprağının bir araya gelmesiyle oluşan "Büyük Ülke" isimli ipek baskı çalışmasından esinlenerek, öğrenciler, siyah - beyaz kartonlardan figür ve motiflerle kendi kolajlarını yaratıyorlar. En az 10 en fazla 25 kişilik grupların oluşması ve rezervasyon gerekmektedir (0212 334 99 00 (4)). Özel okulların atölye başına katılım bedeli: 15 TL, devlet okulları için eğitim programları bedelsizdir.

"Tehlikedeki Hayvan Türleri"

Sergideki serilerden "Tehlikedeki Hayvan Türleri"nde panda, zebra, kelebek gibi hayvan resimleriyle ilişkilendirerek, öğrenciler nesli tükenmekte olan hayvanlardan seçtikleri hayvanları çamurla şekillendirerek boyuyorlar. En az 10 en fazla 25 kişilik grupların oluşması ve rezervasyon gerekmektedir (0212 334 99 00 (4)). Özel okulların atölye başına katılım bedeli: 15 TL, devlet okulları için eğitim programları bedelsizdir.

Çengelhan Rahmi M. Koç Müzesi
Etkinlik: 'Mekanik Kuşlar; Tasarım Atölyesi'
Yer: Ankara Çengelhan Rahmi M. Koç Müzesi
Tarih: 17 Mayıs Cumartesi
Saat: 11:00 – 12:30
Yaş: 7 - 11 Yaş Arası

Etkinlik detayı: Bu cumartesi, Çengelhan Rahmi M. Koç Müzesi'nde çocuklar uçakları inceliyorlar ve bu uçaklardan yola çıkarak kendi hayallerindeki uçakları tasarlıyorlar. Atölyeye katılım için, 0312 309 68 10 no'lu telefondan rezervasyon yaptırmanız gerekmektedir. Kişi başı katılım ücreti 20 TL'dir.

İstanbul Oyuncak Müzesi
Etkinlik: 'Faber-Castell ile Yetenekli Eller Atölyesi; Kuş Yuvası Atölyesi'
Yer: İstanbul Oyuncak Müzesi
Tarih: 17 Mayıs Cumartesi
Saat: 11:00 – 12:30
Yaş: 4 - 6 Yaş Arası (Aile İle), 7 – 12 Yaş Arası (Bireysel)

Etkinlik detayı: Faber-Castell Yetenekli Eller Atölyesi kapsamında yazı karşılayan çocuklar, keçe, oyun hamuru ve dal parçaları gibi farklı malzemelerden yararlanarak kendi kuş yuvalarını kuruyorlar. Atölyeye katılım için müzeyi arayarak rezervasyon yaptırmanız gerekmektedir (0216 359 45 50-51). Etkinlikler, müze ziyaretçilerine ücretsizdir. İndirimli müze giriş ücreti 7 TL, tam giriş ücreti 10 TL'dir.

Kaynak: Bültenler

15 Mayıs 2014 Perşembe 14:31

Andy Warhol, İstanbul, Pera Müzesi, Fenerbahçe, Güncel