Çocukların İhtiyaçları 'Takas Dükkanı' ile Karşılanacak

Üsküdar Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri bünyesinde bulunan Genç Enderun'da öğrenim gören gençler, yanlış tüketim alışkanlıklarına dikkati çekmek için 'Takas Dükkanı' projesi başlattı.

Üsküdar Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri bünyesinde bulunan Genç Enderun'da öğrenim gören gençler, yanlış tüketim alışkanlıklarına dikkati çekmek için "Takas Dükkanı" projesi başlattı.
Konuya ilişkin yapılan açıklamaya göre, Sabahattin Zaim Kültür Merkezi'nde gerçekleştirilen açılışa, TBMM Anayasa Komisyonu Başkanı ve AK Parti İstanbul Milletvekili Mustafa Şentop, Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, Genç Enderun öğretmenleri ve öğrencileri katıldı.
Açılışta konuşan Şentop, "Böyle projelerin önce Üsküdar'dan, sonra İstanbul'dan, sonra da tüm Türkiye'ye yaygınlaşmasını dilerim. Genç Enderun öğrencileri başta olmak üzere öğretmenlerimizi ve başkanımızı yürekten tebrik ediyorum. Böyle güzel projelerin çoğalmasını arzu ediyoruz." ifadelerini kullandı.
Seyyar bir dükkan olan "Takas Dükkanı", her hafta yüzlerce çocuğun ikinci el masal kitabı, oyuncak, kıyafet, kırtasiye gibi ihtiyaçlarının para harcamadan karşılanmasını sağlamaya yönelik olarak oluşturuldu.
Geliştirilen yöntemle takas için gelenler, getirdikleri eşyaları geri dönüşümden elde edilen kağıt kuponlar karşılığında teslim ediyor, sonrasında ise ihtiyacı olan ürünleri alabiliyor.
Açılışın ardından Mustafa Şentop ve Hilmi Türkmen, "Takas Dükkanı"nı gezerek takas usulü alışveriş yaptı.

Kaynak: AA

06 Mart 2017 Pazartesi 17:48

Üsküdar Belediyesi, Sabahattin Zaim, Mustafa Şentop, Hilmi Türkmen, Politika, Güncel