Çorlu Kent Konseyi Müzik Topluluğu İlk Kez Müzikseverlerin Karşısında Çıkacak

Eylül ayından beri koro çalışmalarını sürdüren Tekirdağ'a bağlı Çorlu Kent Konseyi Türk Sanat Müziği Topluluğu ilk konserini verecek.

Eylül ayından beri koro çalışmalarını sürdüren Tekirdağ'a bağlı Çorlu Kent Konseyi Türk Sanat Müziği Topluluğu ilk konserini verecek. Çorlu Belediyesi Memduh Şevket Esendal Sahnesinde gerçekleşecek konserde, müzik topluluğu ilk kez müzikseverlerin karşısına çıkacak.

Çorlu Kent Konseyi Eğitim, Kültür, Sanat ve Spor Komitesi Başkanı Mehtap Petek'in organizatörlüğüyle faaliyetini sürdüren Çorlu Kent Konseyi Türk Sanat Müziği Topluluğu'nun Koro Şefliğini Müzik Öğretmeni Yüksel Yavuz, Müzisyen Şefliğini ise Ünlü Kemancı Ahmet Zurnacı yapıyor. 39 korist, 9 müzisyen ve 2 şeften oluşan 50 kişilik topluluk, müzikseverlere keyifli bir gece yaşatacak.

Çorlu Kent Konseyi Başkanı Ramadan Cesur, "Çorlu Kent Konseyi Türk Sanat Müziği Topluluğumuzun Hicaz Makamı, Muhayyer Kürdi Makamı, Rast Makamı ve Nihavent Makamından oluşan ve ücretsiz olarak düzenlediğimiz ilk konserimize tüm halkımız davetlidir. Halkımızla güzel bir sanat gecesi geçirecek aynı zamanda da tüm emekçi kadınlarımızın 8 Mart Dünya Kadınlar Gününü birlikte kutlayacağız" dedi. - TEKİRDAĞ

Kaynak: İHA

07 Mart 2014 Cuma 12:25

Yüksel Yavuz, Eylül, Tekirdağ, Çorlu, Yerel