Çorum Buzlanan Yolda İki Otobüs Devrildi 27 Yaralı

Çorum-Sinop Karayolu üzerindeki Kargı İlçesi Gölet Köyü yakınlarında buzlanma nedeniyle yarım saat arayla iki yolcu otobüsü kontrolden çıkarak devrildi.

Çorum-Sinop Karayolu üzerindeki Kargı İlçesi Gölet Köyü yakınlarında buzlanma nedeniyle yarım saat arayla iki yolcu otobüsü kontrolden çıkarak devrildi. İki kazada toplam 27 kişi yaralandı. Yaralılar ambulanslarla çevre hastanelere kaldırılarak tedavi altına alındı.

Çorum-Sinop karayolu Kargı İlçesi Gölet Köyü yakınlarında kar yağışı ve buzlanma nedeniyle bu sabah iki ayrı kaza meydana geldi. Çorum'un Kargı İlçesi'nden Sinop'un Durağan İlçesi'ne saat 06.30 sıralarında giden 50 yaşındaki Ender Aydın yönetimindeki 19 RD 197 plakalı otobüs kontrolden çıkınca yan yatıp devrildi. Kazada 7 kişi yaralandı. İstanbul Sancaktepe Belediyesi'ne ait olan ve Sinop'un Boyabat İlçesi Kurtlar Köyü'ne bir cenaze ile yakınlarını götüren otobüs de yarım saat sonra buzlu yolda kaydı. 45 yaşındaki Yavuz Çelebi yönetimindeki 34 VA 5545 plakalı otobüs, yoldan çıkıp yan yattı. Bu otobüste bulunan 20 kişi yaralandı. İki kazada yaralanan toplam 27 kişi çağırılan ambulanslarla Saraydüzü ile Boyabat İlçe Devlet Hastanesi'ne kaldırılarak tedavi altına alındı. Her iki kazayla ilgili soruşturmanın sürdürülüyor

Kaynak: DHA

15 Ocak 2015 Perşembe 12:26

Kar, Kargı, Sinop, Çorum, Politika, Güncel