Çorum'da 13 Bin Kişi 'O'nu Okudu

ÇESDER, Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed'i tanıtmak amacıyla düzenlenen 'Herkes O'nu Okuyor' yarışmasında dereceye girenlere ödüllerini verdi.

Çorum Eğitim Sevenler Derneği (ÇESDER) tarafından Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed'i (sas) tanıtmak amacıyla düzenlenen 'Herkes O'nu Okuyor' yarışmasında dereceye girenlere ödülleri törenle verildi.
Çorum Ticaret ve Sanayi Odası Fuar Merkezi'nde düzenlenen kapanış törenine binlerce kişi katıldı. Reha Yeprem ile Taha'nın şiir ve ilahiler okuduğu programda okunan Kur'an-ı Kerim tilaveti sebebiyle dinleyenler duygulu anlar yaşadı. 13 bin kişinin katıldığı 'Herkes O'nu Okuyor' yarışmasında dereceye girenler için 3 ayrı kademe belirlendi. Her kategoride dereceye giren 23 kişiye çeşitli hediyeler verildi. Yetişkinler kategorisinde 2 kişi umre kazanırken, lise ve orta okul kategorisinde 1, 2 ve 3'üncülere cep telefonu verildi.
Programda ödül töreni esnasında, yetişkinler kategorisinde birincilik elde eden Nurcihan Uslu, sınava girmesine vesile olan eşine teşekkür ederek başladı konuşmasına. ''Peygamber Efendimiz'i (sas) anlamak çok önemli ama onu yaşamak daha da önemli.'' diyen Uslu, okurken kendisini çok iyi hissettiğini ifade etti. Uslu, ''Umarım Efendimiz'i (sas) çok iyi anlayanlardan oluruz. O'nun (sas) yolunda yürüyenlerden oluruz. Bu yarışmayı düzenleyenlere çok teşekkür ediyorum.'' dedi. Nurcihan Uslu, konuşmasının ardından eğitim gönüllüsü Mustafa Tahtalı'dan ödülünü aldı.
ÇESDER Başkanı Erdem Hızarbaş, 7'den 70'e bir çok vatandaşın katıldığı sınavın kaybedeni olmadığını kaydetti. ''Peygamber Efendimiz'i (sas) anlama yolunda dökülen terler, ter dökenleri cehennem ateşinden koruyacak yağmurlara dönüşecektir.'' diyen Hızarbaş, 'Kaybedeni Olmayan Yarışma' sloganıyla yola çıktıklarını ve nitekim öyle de olduğunu dile getirdi.


Kaynak: CİHAN

21 Nisan 2014 Pazartesi 11:45

Çorum, Politika, Güncel