Erdoğan, ABD'li senatör Lindsey Graham'ı kaldığı otelde kabul etti

Cumhurbaşkanı Erdoğan, ABD'li senatör Lindsey Graham'ı kaldığı Peninsula Otel'de kabul etti. İkili arasında görüşme başladı. Kabulde Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu da hazır bulundu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ABD Senatörü Lindsey Graham'ı kabul etti. Birleşmiş Milletler 74'üncü Genel Kurul görüşmeleri için ABD'nin New York kentinde bulunan Erdoğan'ın konakladığı Peninsula Otel'deki kabul, basına kapalı gerçekleşti. Kabulde Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu da hazır bulundu.

"TÜRKİYE ÖNEMLİ BİR MÜTTEFİK"

Görüşmenin çok iyi geçtiğini vurgulayan Lindsey Graham, gazetecilere yaptığı açıklamada "Türkiye'nin, Suriye'nin bir arada tutulması noktasında, Suriye'nin kuzeydoğusunda DEAŞ'a karşı ve (Beşşar) Esed'in askeri olarak kazanmaması için sağladığı destek vazgeçilmezdir. En önemlisi ise Türkiye, İdlib'de yaşayan 4 milyon insanın katledilmesini engelliyor. Türkiye ile daha stratejik bir ilişki kurma noktasında umutluyum; ayrıca Türkiye'nin F-35 programına geri dönmesi ve belki serbest ticaret anlaşması yapılması oldukça önemli. Türkiye sadece Suriye değil, tüm bölge için çok önemli bir müttefik." ifadelerini kullandı.

COŞKUYLA KARŞILANDI

ABD'ye giden Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı sokaklarda ellerinde bayraklarla coşkulu bir kalabalık karşıladı.

Erdoğan, ABD'li senatör Lindsey Graham'ı kaldığı otelde kabul etti - Son Dakika

Kaynak: İHA

22 Eylül 2019 Pazar 18:33

Amerika Birleşik Devletleri, Recep Tayyip Erdoğan, Lindsey Graham, Politika