Cumhurbaşkanı Erdoğan: 'Bizdeki Ana Muhalefet, Yüzde 25'i Çantada Keklik Bilerek Marjinalleşiyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: 'Bizdeki ana muhalefet, yüzde 25'i çantada keklik bilerek marjinalleşiyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: "Bizdeki ana muhalefet, yüzde 25'i çantada keklik bilerek marjinalleşiyor. İstanbul'a bir başkan seçmişler tam bir facia. Madem kongreden çık CHP'nin il başkanı, ona bir şey dediğimiz yok"
-"Dünyadaki ana muhalefet partileri, yönetime aday olduklarını bilerek proje üretir"
-"(Kaftancıoğlu'nun paylaşımları) Bu twitlerde neler yok ki? Her şey bir tarafa da, Gazi Mustafa Kemal'in kurduğu parti ne hallere geldi, kimlere kaldı?"
-"Biz başka partiler gibi vaktimizi koltuk kavgaları ile geçiremeyiz. Omuzlarımızdaki davanın büyüklüğü hepimizin fedakarlık yapmasını gerektiriyor"
-" Ermeni soykırımı diyerek tarihimizi ve milletimizi aşağılıyor. Devlet katil değil, seri katil diyerek, hayatını kaybedenlerin suçunu devlete atıyor. Yüzünde maske, elinde taş güvenlik güçlerimize karşı çekilmiş eylemci resmi, bu vandallığa sahip çıktığını resmediyor"
-"Gezi olayları sırasında insanları "Ananı da al haydi Taksim'e" diyerek bu kişinin bizzat insanları tahrik ettiği anlaşılıyor"
-"Bütün bunların öncesinde de CHP ile BDP'nin ortak hareket etmesini kutlayan mesajlar yayınlıyor. "Hemen CHP'yi BDP'yi aynı yola girdi diyerek eleştiren gerzekler, yol doğru yol" diyor"
-" Bu kişi "Kürtler Gezi'de yok, şunu yapmış, bunu yapmış" diyerek yapılan ihanete ortak oluyordu"
-"Bu kişi Boğaziçi Köprüsü'ne yaşanan olayları nasıl anlatıyor biliyor musunuz? Şöyle anlatıyor; "Tekbir getirerek, boğaz keserek mi mücadele getirir. İnandığınız Allahınız sizin de belanızı versin". Ey Kılıçdaroğlu, söyle bana arkadaşını kim olduğunu söyleyeyim"
-"15 Temmuz ile ilgili "dinin nasıl afyon olarak kullanılabileceğinin canlı ve acı örneğini yaşadık dün gece" diyerek Marksist terminoloji ile ülkemizin değerlerine saldırmıştır. Bay Kemal herhalde sen de bundan sonra çok daha fazla düşüneceksin"
ANKARA - Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin TBMM Grup Toplantısı'nda konuşuyor.
Cumhurbaşkanı Erdoğan: 'Bizdeki Ana Muhalefet, Yüzde 25'i Çantada Keklik Bilerek Marjinalleşiyor.

Kaynak: İHA

16 Ocak 2018 Salı 12:42

İstanbul, Mustafa Kemal Atatürk, Cumhuriyet Halk Partisi, Recep Tayyip Erdoğan, Politika, Güncel