Cumhuriyet Coşkusuna Yağmur Engel Olmadı

Edirne Belediye Başkanlığı tarafından Cumhuriyetin kuruluşunun 94. yıl dönümü nedeniyle Saraçlar Caddesi’nde düzenlenen konsere yağmur engel olmadı.

Edirne Belediye Başkanlığı tarafından Cumhuriyetin kuruluşunun 94. yıl dönümü nedeniyle Saraçlar Caddesi'nde düzenlenen konsere yağmur engel olmadı.
Edirneliler Cumhuriyet coşkusunu Edip Akbayram ve Hüseyin Turan ile yaşarken, Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, "Cumhuriyet en çok kadın ve kızlarımızın zaferidir, Cumhuriyet en çok da onlara lazımdır" dedi.
Ünlü sanatçı Edip Akbayram ve Hüseyin Turan, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı nedeniyle Saraçlar Caddesi'nde konser verdi. İlk olarak sahneye ünlü sanatçı Edip Akbayram çıktı. Kente etkili olan sağanak yağış, Edirnelilerin Cumhuriyet coşkusuna engel olmadı. Edirneliler, Edirne Belediyesinin dağıttığı yağmurlukları giyerek, ünlü sanatçıların şarkılarına eşlik etti. Sağanak yağışa rağmen kendisini yalnız bırakmayan vatandaşlara teşekkür eden Akbayram, şarkılarını hayranlarıyla birlikte seslendirdi. Akbayram'ın ardından Hüseyin Turan sahne olarak, Cumhuriyet coşkusuna ortak oldu.
Eşi Esra Gürkan ile birlikte sahneye çıkan Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan da, tüm Edirne halkının Cumhuriyet Bayramı'nı kutladı. Cumhuriyetin 94. kuruluş yılında kendilerini yalnız bırakmayan Akbayram ve Turan'a da teşekkür eden Gürkan, "Cumhuriyet, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün Türk milletine en büyük armağanıdır. Cumhuriyetimizin 94. yılı kutlu olsun. Cumhuriyet sadece bir rejimin, bir sistemin adı değildir. Cumhuriyet; gariban bir ailenin çocuğunun bu ülkenin en büyük sanatçılarından biri olmasıdır. Cumhuriyet, gariban bir çiftçi çocuğunun belediye başkanı olması, doktor olması, öğretmen olmasıdır. Cumhuriyet en çok kadın ve kızlarımızın zaferidir, en çok da onlara lazımdır" ifadelerini kullandı. - EDİRNE

Kaynak: İHA

29 Ekim 2017 Pazar 12:47

Hüseyin Turan, Recep Gürkan, Edip Akbayram, Edirne Belediye Başkanlığı, Politika, Güncel