Cumhuriyet'in Kuruluşundan Bugüne Doğusuyla Batısıyla Müzik

Bilgi'de müzikle ilgilenen ya da farklı türlerde müzik dinlemeyi sevenlere yönelik 'İki Ses Birbirine Nasıl Kavuşur' adlı bir eğitim programı hayata geçiriyor.

22 Ekim – 19 Kasım tarihleri arasında santralistanbul Kampüsü'nde gerçekleşecek eğitimler, Cumhuriyet'in kuruluşundan bugüne bu topraklarda doğmuş müzikleri doğu ve batısıyla harmanlayarak farklı bir bakış sunmayı amaçlıyor

Bilgi Üniversitesi'nin Yaşam Boyu Eğitim Merkezi Bilgi Eğitim, müzik dinleyen, seven, araştıran ve bu topraklarda hayata geçmiş müzikleri öğrenmek isteyenlere yönelik "İki Ses Birbirine Nasıl Kavuşur" adlı bir eğitim programı hazırladı. Katılımcılar, bol bol ve çeşitli müzikleri dinleyip irdeleme imkânına sahip olacak, Cumhuriyet'in kuruluşundan bu yana olan döneme ilişkin kimlik sorgulaması üstünde iz sürecek. Eğitmen Ayşe Tütüncü'nün önderliğinde gerçekleşecek eğitimlerde Türkiye müzik tarihi konusunda zengin bir içerik sunulacak.

EĞİTİMLER 22 EKİM'DE BAŞLIYOR

Cumartesi günleri gerçekleşecek derslerde, katılımcılar Bach ve İsmail Dede Efendi'nin meşkine tanık olacak. Elektro gitarist Joe Satriani ve Aşık Veysel'in ilham kaynakları, Neşet Ertaş ile Led Zeppelin arasındaki farklar masaya yatırılacak, 80'li yıllardaki "devrimci müzik" takipçileri de derslerde katılımcılara eşlik edecek. 22 Ekim – 19 Kasım tarihleri arasında santralistanbul Kampüsü'nde gerçekleşecek eğitimler 5 hafta sürecek. "İki Ses Birbirine Nasıl Kavuşur" eğitiminin ücreti KDV dahil 350 TL.

Kaynak: Bültenler

08 Eylül 2016 Perşembe 14:39

Santralistanbul, Ayşe Tütüncü, Joe Satriani, Led Zeppelin, Dede Efendi, Neşet Ertaş, Türkiye, Kdv, Son Dakika

Son Dakika

Son Dakika Haberleri