Cumhuriyetçi senatörün Erdoğan ve Trump'ın karşısında bacak bacak üstüne atması dikkat çekti

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve ABD Başkanı Trump'ın senatörlerle yaptığı görüşme sırasında dikkat çeken bir olay yaşandı. Cumhuriyetçi Lindsey Graham, iki liderin karşısında bacak bacak üstüne atarak oturdu.

Amerika Birleşik Devletleri (ABD) Başkanı Donald Trump aralarında Lindsey Graham'ın da olduğu cumhuriyetçi senatörlerden bazılarını Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile gerçekleşen görüşmeye davet etti. Graham'ın iki lider önünde de bacak bacak üstüne atarak oturması dikkat çekti. Aynı karede Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'nun ise ayakta beklemesi tepki topladı. Öte yandan diğer fotoğraflarda aynı anda ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo'nun da ayakta olduğu görüldü.

Davete özellikle dışişleri konuları ile ilgili olan senatörler davet edildi ki bunlardan biri de Senato Dışilişkiler Komitesi Başkanı Jim Risch. Hem Risch hem de Graham başta Suriye politikası ve S-400 alımları olmak üzere Erdoğan'a sert eleştiriler getirmiş olan iki isim.

BUZLARI KIRMAYI AMAÇLADI

Trump'ın bu şekilde bir toplantı ile taraflar arasındaki buzları kırmayı amaçladığı konuşulurken daha önce bir devlet lideri ile bu şekilde bir görüşme gerçekleştirmediği kaydediliyor. Lindsey Graham özellikle Türkiye karşıtı hamleleriyle dikkat çekiyordu. Graham son olarak Senato'da kabul edilen yaptırımların baş mimarı olarak biliniyor.

Cumhuriyetçi senatörün Erdoğan ve Trump'ın karşısında bacak bacak üstüne atması dikkat çekti - Son Dakika
Emine Erdoğan'dan ABD ziyaretine ilişkin paylaşım: Melania Trump ile Beyaz Saray'da bir araya gelmekten memnuniyet duydum Emine Erdoğan'dan ABD ziyaretine ilişkin paylaşım: Melania Trump ile Beyaz Saray'da bir araya gelmekten memnuniyet duydumErdoğan, Trump'ın gönderdiği mektupların akıbetini açıkladı: Sayın Başkan'a geri takdim ettim Erdoğan, Trump'ın gönderdiği mektupların akıbetini açıkladı: Sayın Başkan'a geri takdim ettimTrump, Türkiye'nin mülteciler için harcadığı parayı duyunca büyük şaşkınlık yaşadı: Çok para harcamışsınız Trump, Türkiye'nin mülteciler için harcadığı parayı duyunca büyük şaşkınlık yaşadı: Çok para harcamışsınızTrump'tan 'Kürtlerle neden çalışıyorsunuz?' sorusuna yanıt: Onlarla çok iyi anlaşıyoruz Trump'tan 'Kürtlerle neden çalışıyorsunuz?' sorusuna yanıt: Onlarla çok iyi anlaşıyoruzTürkiye'yi tehdit eden senatör Lindsey Graham, ABD Senatosu'ndaki Ermeni tasarısını bloke etti Türkiye'yi tehdit eden senatör Lindsey Graham, ABD Senatosu'ndaki Ermeni tasarısını bloke ettiAzil soruşturmasını soran gazeteciye Trump'ın yanıtı şaşırttı: Erdoğan ile görüşmem azil soruşturmasından daha önemli Azil soruşturmasını soran gazeteciye Trump'ın yanıtı şaşırttı: Erdoğan ile görüşmem azil soruşturmasından daha önemliErdoğan'ın Washington ziyareti ABD basınında: Hiçbir lider Erdoğan kadar istediğini elde edemedi Erdoğan'ın Washington ziyareti ABD basınında: Hiçbir lider Erdoğan kadar istediğini elde edemedi
14 Kasım 2019 Perşembe 09:17

Amerika Birleşik Devletleri, Recep Tayyip Erdoğan, Lindsey Graham, Donald Trump, Dünya, Güncel