Da Vinci Şifresi Filmi

Da Vinci Şifresi filminin oynadığı sinemalar ve seanslar. Filmin fragmanı, oyuncuları, resimleri ve tüm bilgileri

Ünlü simgebilim Profesörü Robert Langdon (Tom Hanks) bir gece, Louvre müzesine çağırılır. Müze müdürü öldürülmüş ve ardından gizemli bir simge dizimi ve ipuçları bırakmıştır. Kendisi de tehlikede olan Langdon, polis kriptoloji uzmanı Sophie Neveu’nün (Audrey Tautou) yardımıyla, Leonardo Da Vinci’nin çalışmalarında bir dizi akıl almaz sırrı çözer. Tüm bu sırlar onları, hayatlarını 2000 yıldır gizli kalan eski bir gizemi korumaya adamış gizli bir topluluğa götürür.

Langdon ve Neveu, Paris, Londra ve İskoçya’daki heyecan verici serüvenleri sırasında, şifreyi kırmak ve insanlığı temelinden sarsacak sırları ortaya çıkarmak için umutsuzca çabalarlar.

Columbia Pictures ve Imagine Entertainment bir Brian Grazer, John Calley yapımı olan “The Da Vinci Code/Da Vinci Şifresi”ni sunar. Başrollerini Tom Hanks, Audrey Tautou, Ian McKellen, Alfred Molina, Jürgen Prochnow, Paul Bettany ve Jean Reno’nun oynadığı filmi Ron Howard yönetti, Dan Brown’ın kitabına dayanarak Akiva Goldsman kaleme aldı. Brian Grazer ve John Calley’nin yapımcılığını, Todd Hallowell ve Dan Brown’ın yönetici yapımcılığını üstlendiği film, görüntü yönetmeninde Salvatore Totino’nun, yapım tasarımında Allan Cameron’ın, kurguda A.C.E.’den Dan Hanley ve Mike Hill’in, kostüm tasarımında Daniel Orlandi’nin, müzikte ise Hans Zimmer’ın imzasını taşıyor. filmin ortak yapımcıları ise Kathleen McGill ve Louisa Velis.
Yönetmen:
Senaryo: Dan Brown, Akiva Goldsman, Ron Howard
Oyuncular: Alfred Molina, Ian McKellen, Ian McKellen, Audrey Tautou, Tom Hanks
Filmin Türü: Drama, Fantastik,
Orijinal Adı: The Da Vince Code
Yapımcı Firma: Columbia Pictures Corporation [us]
Yapım Yılı: 2006
Yapım Ülkesi: ABD
Orijinal Dili: İngilizce / Fransızca
Filmin Süresi: 149 dk.
Resmi Sitesi: www.davincisifresi-film.com
Dağıtıcı Firma: Warner Bros
Vizyon Tarihi: 19.05.2006
06 Temmuz 2011 Çarşamba 06:36

Güncel