Darbe Sonrasında Kaymakam Çetin'den Teşekkür Ziyareti

Muş’un Varto ilçe Kaymakamı Mehmet Nuri Çetin, Türkiye de yapılan darbe sonrasında milli iradesine sahip olan ve nöbet tutan ilçe esnafına bir ziyaret gerçekleştirerek teşekkür etti.

Muş'un Varto ilçe Kaymakamı Mehmet Nuri Çetin, Türkiye de yapılan darbe sonrasında milli iradesine sahip olan ve nöbet tutan ilçe esnafına bir ziyaret gerçekleştirerek teşekkür etti.
Varto kaymakamı Mehmet Nuri Çetin, İlçe Jandarma Bölük Komutanı Jandarma Binbaşı Oğuzhan Erdoğmuş, İlçe Emniyet Müdürü Naci Doğan, komando birliği komutanı Üst teğmen Adem Güneş ile birlikte yaptıkları esnaf ziyaretinde vatandaşlarla birlikte çiğ köftecide köfte yeyip, kahvehanelerde vatandaşlarla birlikte çay içip, darbeden sonra demokrasisine sahip çıkan halka teşekkür etti. Yapılan ziyaretin ardından İHA muhabirine açıklamada bulunan kaymakam Mehmet Nuri Çetin, "Hainler Türk devletine karşı terör saldırısı yapmış. Şükür hükumetimiz ve devletimiz vatandaşlarımızla birlikte bu hain darbeyi püskürtmüştür. Gece gelip sabaha kadar emniyette ve ilçenin başka yerlerinde bize destek olan ve halende desteklerini bizden esirgemeyen ve milli iradesine ve demokrasisine sahip çıkan Vartolu hemşehrilerimize ve esnaflarımıza bir teşekkür ziyareti gerçekleştirdik. Vatandaşlarla birlikte çiğ köfte yeyip çay içtik. Onların sorunlarını dinledik. İlçede koyunculuk, seracılık ve diğer projelerimiz hakkında kendilerine bilgi verdik. Yapmak istedikleri projeler hakkında yardımcı olacağımızı söyledik. İlçemiz Ağaçkorur köyünde ikamet ettiğini söyleyen Azize Tepeli adlı bayanımız kanser hastası olduğunu bize bildirdi. Kendisine bakacağımızı söyledik. Yine ilçemiz Ozanket köyünde Ali Yılmaz adlı vatandaşımızda yol ve elektrik konusunda ki taleplerini söylediler kendilerine sorunlarını gidereceğiz. Bizi memnun bir şekilde karşılayan ilçe halkımıza ve esnafımıza teşekkür ederiz. Rabbim bir daha Türk milletine darbe göstermesin, Rabbim her daim Reisimize yardımcı olsun" dedi. - MUŞ

Kaynak: İHA

23 Temmuz 2016 Cumartesi 11:24

Türkiye, Varto, Mehmet Nuri ÇETİN, Muş, Yerel