Yakınının doğum ameliyatına girme talebini reddeden doktorun burnunu kırdı! Doktor kanayan burnuyla doğum yaptırdı

Osmaniye Devlet Hastanesi'nde meydana gelen olayda, hamile yakınını hastaneye getiren şahıs acilen sezaryene alınacağını öğrenince ameliyata kendisinin girmek istediğini doktora söyledi. Doktor hasta yakınının talebini reddedince darp edildi, burnu kırıldı. Burnu kırılan doktor kanaması da olmasına rağmen yine de ameliyata girerek doğumu yaptırdı.

Osmaniye Devlet Hastanesinde, sezaryen ile doğum yapacak olan hamile yakınının ameliyatına girmek isteyen M.B. buna karşı çıkan doktoru darp etti. Aldığı darbelerle burnu kırılan doktor, kırılan ve kanayan burnuna rağmen yine de ameliyata devam ederek kadına doğum yaptırdı.

ACİL ŞEKİLDE SEZARYENE ALINMASI GEREKTİĞİ TEŞHİSİ KONULDU

Edinilen bilgiye göre, 13 Ocak 2020 Pazartesi günü saat 20:40 sularında Osmaniye Devlet Hastanesi Doğumhanesine gebelik ve kanama şikayetiyle başvuran kadın muayene edilerek acil şekilde sezaryenle doğuma alınması gerektiği teşhisi konuldu.

DOKTOR, HASTA YAKINININ TALEBİNİ REDDETTİ

Op.Dr. Gökhan Gönen kadının ameliyatına hazırlık yaparken hemşireler ise kadını hastaneye getiren yakını M.B.'ye giriş işlemlerini yapmasını söyledi. Ancak M.B. ameliyathaneye girmek istediğini ve doğumunda kadının yanında olmak istediğini belirtti. Dr. Gökhan Gönen ise M.B.'ye "ameliyathane ve doğumhaneler mahrem yerdir giremezsiniz, içeride başka doğum yapacak kadınlarda var uygun olmaz" şeklinde bu talebini reddetti.

TALEBİNİ REDDEDEN DOKTORUN BURNUNU KIRDI

Ancak M.B. ısrar edince Dr. Gökhan Gönen ile aralarında tartışma çıktı. M.B. önce doktorun yüzüne masada bulunan kalemliği attı ardından da yumruklarla saldırdı. Güvenlik görevlilerinin araya girmesiyle M.B. sakinleştirildi. Hastanede beyaz kod ilan edilip durum polise bildirildi. Hastaneye gelen polis ekipleri M.B.'yi gözaltına alarak emniyet müdürlüğüne götürdü. Yüzü kanlar içinde kalan doktor Gökhan Gönen'nin ise yapılan ilk muayenesinde burnunun kırıldığı anlaşıldı.

KIRIK BURUNLA AMELİYATA GİRDİ, ARDINDAN TEDAVİ OLDU

Burnu kırılan ve kanayan Dr. Gökhan Gönen buna rağmen burnunu kıran hastanın yakını kadının ameliyatına girerek sezaryen ile doğumu gerçekleştirdi. Ameliyatın ardından ise aynı hastanede Kulak Burun Boğaz Bölümüne gitti ve tedavisine başlandı. Dr Gökhan Gönen'e saldırıp burnunu kıran M.B. ise emniyet müdürlüğündeki işlemlerinin ardından adli makamlara sevk edileceği öğrenildi.

KONUNUN SONUNA KADAR TAKİPÇİSİ OLACAKLAR

Öte yandan, Osmaniye Tabip Odası, ODH Başhekimlik, Sağlık Sen ve Türk-Sağlık Sen, Osmaniye Aile Hekimleri Derneği, KESK, Türk Jinekoloji ve Obstetrik Derneği (TJOD) üyeleri bir araya gelerek ortak basın açıklaması gerçekleştirip olayı kınadı. Osmaniye İl Sağlık Müdürü Hasan Öznavruz ise olayı kınadıklarını belirterek konunun sonuna kadar takipçisi olacaklarını belirtti.

Yakınının doğum ameliyatına girme talebini reddeden doktorun burnunu kırdı! Doktor kanayan burnuyla doğum yaptırdı - Son Dakika

Kaynak: İHA

14 Ocak 2020 Salı 17:07

Osmaniye, Gönen, 3. Sayfa, Son Dakika
YORUMLAR (34)
  • x : Peki doktorların hastalara hayvan gibi davranmasına biz nasıl tepki gösterelim??? Bunun da haberini yapın. Hepimiz doktorların durumunu biliyoruz. Allah ellerine düşürmesin. Hayvana yapılmayacak muameleyi insana yapmalarına da bir şey söyleyin. Bazıları fazlasıyla hak ediyor. Okullarda önce insan olmayı öğretmeleri lazım. Bu haberin de çarpıtıldığını düşünüyorum.
    Cevap Yaz 2 0 Yayından Kaldır
  • Yeter : Bünyamin denen şahış senin karın bacında orda doğum yapıyor olsa elim adamına gel bak mı diycen mezhep bayaa geniş sanırım elleri kırılsın o adamında doktorun yerinde olsam girmezdim ameliyata
    Cevap Yaz 0 2 Yayından Kaldır
  • Yazık : Bu olayı onaylamıyorum ama bazı sağlık çalışanları var ki hastayı insan yerine koymuyorlar iki gün önce Osmaniyenin kadirli ilçesinde anneannemi hastaneye kaldırdık ve orda bazı sağlık çalışanlarının ve doktorların usluplarını davranış tarzlarını gördüğümde bizlere insan gözüyle değilde hayvan gözüyle baktıklarını düşündüm ve dedim ki rabbim kimseyi böyle insanların eline düşürmesin mesleklerini sevmeyerek yapan insanlar doktorluğu tercih etmesin bence bu arada şiddet kesinlikle çözüm değildir sağlık çalışanlarının hukuksa hakkı olduğu kadar hasta hakları da var lütfen bunlar çerçevesinde hareket edelim
    Cevap Yaz 2 0 Yayından Kaldır
Tüm yorumlar için tıklayınız

Son Dakika

Son Dakika Haberleri