Datça'da Atıl Durumdaki Otelin Kundaklanması

Muğla'nın Datça ilçesinde, atıl durumdaki otelin 15 gün içinde 2'nci kez kundaklanmasıyla ilgili gözaltına alınan kişi tutuklandı.

Muğla'nın Datça ilçesinde, atıl durumdaki otelin 15 gün içinde 2'nci kez kundaklanmasıyla ilgili gözaltına alınan kişi tutuklandı.

Oteli kundakladığı iddiasıyla gözaltına alınan R.S, sevk edildiği adliyede çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

R.S'nin emniyetteki ifadesinde "Ateşi ısınmak için yaktım" dediği öğrenildi. Adliye çıkışında gazetecilere "Pablo Neruda" diye seslenen R.S, 15 gün önce aynı otelin yanı sıra bir iş yeri, yazıhane ve tekneyi kundaklama ve hırsızlık suçlarından gözaltına alınmıştı. 

"Yangın çıkarıp ateş yaktığım zaman deşarj oluyorum" diyen R.S, ruh sağlığının bozuk olduğu gerekçesiyle tedavi için Manisa Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesine gönderilmişti. Zanlının, 2 gün önce hastaneden taburcu edildiği öğrenildi. 

Olay

İlçede turizmin geliştirilmesi amacıyla Datça Belediyesince 1960 yılında Maliye Bakanlığı arazisine yapılan ve geçen yıl bakanlığın geri aldığı atıl durumdaki Dorya Oteli 15 gün içinde 2 kez kundaklanmıştı. 

Polis ekipleri, kundaklama şüphesiyle otel yakınındaki bir kişiyi gözaltına almıştı. Zanlının, geçen hafta bir aracı yakmaya çalışırken yakalanan R.S. olduğu belirlenmişti.

Kaynak: AA

05 Aralık 2015 Cumartesi 13:00

Muğla, Datça, Yerel