Datça'da Çifte Fuhuş Operasyonu

MUĞLA'nın Datça İlçesi'nde, iki ayrı fuhuş operasyonunda, 8 kişi gözaltına alındı.

MUĞLA'nın Datça İlçesi'nde, iki ayrı fuhuş operasyonunda, 8 kişi gözaltına alındı.

Fuhuş yapıldığı ihbarı üzerine harekete geçen Datça İlçe Emniyet müdürlüğü ekipleri, geçen 13 Aralık'ta, iki ayrı operasyon düzenledi. İskele Mahallesi'nde fuhuş yaptıklarından şüphe edilen Özbekistan uyruklu Naıma S. (31) ve Kırgızistan uyruklu Burulkan İ.'yi ( 32) Polis takibe aldı. Yanlarında Hüseyin A. (28) ile birlikte, randevu yerine gelen kadınlar, iki erkek müşteri ile girdikleri evden yarım saat sonra birlikte çıkarlarken, polis tarafından gözaltına alındı. Polis, operasyon kapsamında ilgili bir kişinin ise arandığı bildirdi. Gözaltına alınarak adliyeye sek edilen şüphelilerden Hüseyin A., adli kontrol şartı ile serbest bırakılırken, Özbekistan ve Kırgızistan uyruklu iki hayat kadını sınır dışı edildi.

İkinci operasyonda ise, polis tarafından takibe alınan Moldova asılıl Türk vatandaşı Diana Ş. (33), fuhşa aracılık yaptığı iddia edilen Fatmaana B.'nin (41) evinden erkek müşterisi ile birlikte çıkarken gözaltına alındı. Polis, fuhuşa aracılık ettiği ileri sürülen Fatmaana B.'yi de gözaltına aldı.

Adliyeye sevk edilen şüphelilerden Fatmaana B. adli kontrol şartıyla ile fuhuş yaptığı ileri sürülen Diana Ş. ise savcılıktaki ifadesinin ardından serbest bırakıldı. Her iki operasyonda kadınlarla para karşılığı birlikte olan üç erkek ise polisteki ifadelerinin ardından salıverildi.

- Muğla

Kaynak: DHA

15 Aralık 2016 Perşembe 20:08

Kırgızistan, Özbekistan, Muğla, Datça, Politika, Güncel, Son Dakika

Son Dakika