Davutlar'daki Saldırıyla İlgili Bir Kişi Gözaltına Alındı

Kuşadası’na bağlı Davutlar’da AK Parti’nin eski belde başkanı ve işadamı Zeynel Abidin Çengel’in silahlı saldırı sonucu hayatını kaybetmesiyle ilgili bir kişi gözaltına alındı.

Kuşadası'na bağlı Davutlar'da AK Parti'nin eski belde başkanı ve işadamı Zeynel Abidin Çengel'in silahlı saldırı sonucu hayatını kaybetmesiyle ilgili bir kişi gözaltına alındı.

Bu akşam saat 20.00 sıralarında Kuşadası'na bağlı Davutlar merkezindeki evine gitmekte olan Zeynel Abidin Çengel, iki araçtan inen 3 kişinin silahlı saldırısına uğramıştı. Vücudunun çeşitli yerlerinden 7 kurşun isabet alan Zeynel Abidin Çengel, olay yerinde hayatını kaybetmişti. Önce Kuşadası Devlet Hastanesi'ne kaldırılan Zeynel Abidin Çengel'in cenazesi Cumhuriyet Savcısı'nın yaptığı incelemenin ardından otopsi için İzmir Adli Tıp Kurumu'na gönderildi.

KAYMAKAM OLAY YERİNE GELDİ

Büyükşehir yasasından önce 4 dönem Davutlar'da AK Parti belde başkanlığı da yapan Zeynel Abidin Çengel'in silahlı saldırı sonucu öldürülmesi Kuşadası ve Aydın'da büyük yankı yarattı. Olayın meydana gelmesinin hemen ardından Kuşadası Kaymakamı Muammer Aksoy, saldırıda yaşamını yitiren Zeynel Abidin Çengel'in ağabeyi Prof. Dr. Yunus Çengel ile birlikte olay yerine geldi. 55 yaşında iki çocuk babası işadamı Zeynel Abidin Çengel'in çok sevilen ve sayılan biri olduğuna dikkati çeken Kaymakam Aksoy, büyük üzüntü yaratan olayla ilgili geniş çaplı bir araştırma ve soruşturmanın sürdüğünü belirterek, bir şüphelinin gözaltına alındığını söyledi. - AYDIN

Kaynak: İHA

18 Ocak 2015 Pazar 01:23

Kuşadası, Zeynel Abidin, Yunus Çengel, Davutlar, Politika, Güncel