Hasan Karakaya'yı Son Yolculuğuna Devletin Zirvesi Uğurladı

Erdoğan'ın Suudi Arabistan gezisini takip ederken kalp krizi geçirip vefat eden usta gazeteci Hasan Karakaya'nın cenaze törenine Erdoğan ve Davutoğlu da katıldı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Suudi Arabistan ziyareti sırasında geçirdiği kalp krizi sonucu yaşamını yitiren Yeni Akit Gazetesi Genel Yayın Koordinatörü Hasan Karakaya'nın cenaze töreni Fatih Camii'nde yapıldı. Törene Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Başbakan Ahmet Davutoğlu da katıldı. Erdoğan'ın törende oldukça üzgün olduğu görüldü.

Erdoğan ve Davutoğlu, cuma namazının ardından Karakaya için kılınan cenaze namazında saf tuttu. Erdoğan ve Davutoğlu, Karakaya'nın tabutuna cenaze aracına kadar omuz verdi.

Hasan Karakaya'nın cenazesi toprağa verilmek üzere Edirnekapı Mezarlığı'na götürüldü.

DAVUTOĞLU: DÜŞÜNDÜĞÜNÜ, İNANDIĞINI CESURCA HAYKIRAN BİR KALEMDİ

Cami girişinde basın mensuplarına açıklama yapan Başbakan Ahmet Davutoğlu, "Çok cesur ve etkin bir kalemimizi, Hasan Karakaya'yı kaybetmenin üzüntüsü içindeyiz. Kendisini uzun yıllardır tanırız, biliriz. En zor şartlarda, en zor zamanlarda hiç tereddüt etmeden düşündüğünü, inandığını cesurca haykıran bir kalemdi. O zor zamanlarda, herkesin sustuğu dönemlerde dahi hiçbir zaman, hiçbir zorluk ve baskı karşısında eğilmeden, bükülmeden kalemini hiçbir şekilde herhangi bir ürkeklik içinde kullanmadan cesurca yayın çizgisini sürdürdü" ifadelerini kullandı.

"YENİ YILA BÖYLE ÜZÜNTÜLÜ BİR HABERLE GİRDİK"

Karakaya'ya Allah'tan rahmet dileyen Davutoğlu, yakınlarına da taziyelerini sunarak, şöyle devam etti:

"Kişiler yaşadıkları gibi vefat ederler. Çok güzel bir hayat geçirdi. Son nefesinde de Hazreti Peygamber'in huzurunda son namazını eda ederek, bu ilahi yolculuğa, Hakk'a rahmete yürüdü. Allah cennete kavuştursun diyorum. Basın camiasına da tekrar taziyelerimi iletiyorum. Yeni bir yıla böyle bir üzüntülü haberle girdik. Ama inşallah önümüzdeki bir yılın ülkemiz, insanlık için hayırlı olmasını, gönül coğrafyamızın hayırlı olmasını diliyorum. Basın camiamızın da hep güzel haberler vermesini temenni ediyorum. Hayırlı cumalar, hayırlı yıllar diliyorum."

Hasan Karakaya KİMDİR?

Hasan Karakaya, 1957'de Manisa'da doğdu. Gazetecilik ve halkla ilişkiler alanında eğitim alan Karakaya, öğrencilik yıllarında gazetelere edebi yazılar yazdı. Barış gazetesinde mesleğe başlayan Karakaya, Yazı İşleri Müdür Yardımcısı olarak Yenigün gazetesinde çalıştı.

Başkent gazetesinde de Yazı İşleri Müdürlüğü yapan Karakaya, 8 yıl Milli Gazete'de, 9 yıl Türkiye gazetesinde görev yaptı. Karakaya, 1988'de Cuma Dergisi'ne ve akabinde o dönemki adıyla Vakit gazetesine geçti.

Hasan Karakaya, Akil İnsanlar Heyeti'nde de yer aldı.

Kaynak: CİHAN

01 Ocak 2016 Cuma 13:20

Suudi Arabistan, Recep Tayyip Erdoğan, Hasan Karakaya, Ahmet Davutoğlu, Güncel