Yunanistan'ın Gaddarlığından Kaçan Göçmenler Yaralı ve Çıplak Halde Türk Köylerine Sığınıyor!

Yasa dışı yollardan Avrupa'ya gitmek isteyen göçmenler, vücutlarında şiddetli darp izleri ve yarı çıplak vaziyette Yunanistan'dan kaçıp Türk köylerine sığınıyor. Edirne, göçmenlerin 'umuda yolculuklarında' kilit şehir olmaya devam ediyor.

Yasa dışı yollardan Avrupa'ya gitmek isteyen göçmenler, vücutlarında şiddetli darp izleri ve yarı çıplak vaziyette Yunanistan'dan kaçıp Türk köylerine sığınıyor. Yunanistan'a, Meriç Nehri ile 191 kilometrelik sınır hattı bulunan ve bunun sadece 12 kilometresi kara hudut olan Edirne, göçmenlerin 'umuda yolculuklarında' kilit şehir olmaya devam ediyor.

GÖÇMENLERİN ÖLÜMÜ, "GERİ İTME" İDDİALARINI ALEVLENDİRDİ

Edirne'de son bir ayda sınır hattına yakın köylerde, göçmenlerin donarak ölümü ve bunun yanı sıra vücutlarında şiddetli darp izleri ve yarı çıplak vaziyette Yunanistan'dan gönderilerek Türk köylerine sığınmaları, deport ya da push back olarak adlandırılan 'geri itme' iddialarını tekrar alevlendirdi.

YUNANİSTAN'DAN MÜLTECİ TERÖRÜ

Birleşmiş Milletler (BM), Avrupa Birliği (AB) ve uluslararası anlaşmalarla göçmenlere karşı yapılan darp, işkence ve zulmün önüne geçilmeye çalışılırken, Türk-Yunan sınırında yaşanan ve 3 kaçak göçmenin donarak ölmesi ile sonuçlanan olayın ardından, Yunanistan'ın bu kararları ihlal ettiği ileri sürüldü.

ORANTISIZ GÜÇ VE ZULMÜ

Edirne Valiliği İl Göç İdaresi Geri Gönderme Merkezi'ne getirilen kaçak göçmenlerin, yetkililerle yaptığı görüşmeler ve vücutlarındaki darp izleri, Yunanlı güvenlik güçlerinin sınır hattında uyguladıkları orantısız güç ve zulmü gözler önüne serer nitelikte olduğu kaydedildi.

YURTDIŞINA KAÇMAK İSTEYEN GÖÇMEN SAYISI 70 BİNİN ÜZERİNDE

Öte yandan, Edirne'de bu yılın ilk 11 ayındaki rakamlara göre sınır hatlarında yasa dışı yollarla yurt dışına kaçmak isteyen göçmen sayısının 70 binin üzerinde olduğu belirtildi.

VÜCUTLARINDAKİ DARP İZLERİ DEHŞETİ GÖZLER ÖNÜNE SERİYOR

Yunanistan'dan darp edilerek, yarı çıplak halde zorla Türkiye'ye gönderildiklerini iddia eden kaçak göçmenler, 12 Kasım'da Edirne'nin Uzunköprü ilçesine bağlı Kiremitçisalih köyü kahvesine sığınarak, Türk halkından yardım istedi. Köy sakinlerinin yardımlarının ardından jandarma ekipleri, tedavilerini yaptırdıkları göçmenleri Edirne Valiliği İl Göç İdaresi Geri Gönderme Merkezi'ne teslim etti.

05 Aralık 2018 Çarşamba 14:01

Avrupa, Yunanistan, 3. Sayfa, Güncel
YORUMLAR (31)
  • BİRİMİZ AYAKTA KALMALIYDI... : YAHU ADAMLAR EKONOMİK KRİZLE MÜCADELE EDİYOR, SİZİN NE İŞİNİZ VAR TEMBEL HABİRE ÇOCUK PEYDAHLAYAN TİPLER. OTURU ÜLKENİZDE ÜLKENİZ İÇİN MÜCADELE EDİN. HEP DUYGU DİN SÖMÜRÜSÜ. KENDİ MİLLETİMİZE BİLE BU KADAR MERHAMET EDİLMİYOR. TÜRKİYEDEKİ SURİYELİLERE BAKIN SAVAŞTAN SONRA KAÇ ÇOCUK PEYDAHLAMIŞLAR. RAMAZANDA PARKTA 50 KİŞİ KADINLI ERKEKLİ ESNAFTAN DİLENDİKLERİYLE MÜKEMMEL KAHVALTI EDİYORLARDI. UTANMAZLAR. Cevap Yaz 4 1 Yayından Kaldır
  • VATAN : O ÜLKELERİ BU HALE GETİRİP SÖMÜREN AVRUPA. TÜRKİYE SINIRLARI AÇMALI BÜTÜN GÖÇMENLER AVRUPA KAPISINA DAYANSIN. SÖMÜREN VE O ÜLKELERİ KARIŞTIRAN AVRUPA DEĞİLMİ. Cevap Yaz 7 1 Yayından Kaldır
  • 01 : sene 2011 ben meriç nehri kıyısında askerken sabahları çooook mülteci öldürülmüş olarak bulurduk. . . gece silah sesi gelirdi yunan tarafından sabah uyandığımızda meriç bize sürüklerdi. . . allah belalarını versin yunanın Cevap Yaz 6 1 Yayından Kaldır
Tüm yorumlar için tıklayınız