Demirkol Kadınlar Gününde Şehit Annesini Unutmadı

Haliliye Belediye Başkanı Fevzi Demirkol, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla Viranşehir’de düzenlenen hain bombalı saldırıda şehit düşen 11 yaşındaki Ahmet Oktay Günak’ın ailesini ziyaret ederek, şehidin annesine çiçek taktim etti.

Haliliye Belediye Başkanı Fevzi Demirkol, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla Viranşehir'de düzenlenen hain bombalı saldırıda şehit düşen 11 yaşındaki Ahmet Oktay Günak'ın ailesini ziyaret ederek, şehidin annesine çiçek taktim etti.
Demirkol, beraberinde Haliliye İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Vuran, Şanlıurfa Şehit Aileler Dernek Başkanı Mehmet Yavuz ve Aile Sosyal Politikalar İl Müdür Yardımcısı Müslüm Demir ile birlikte Viranşehirli şehit Ahmet Oktay Günak'ın ailesini ziyaret etti. 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla şehidin annesi Mukaddes Günak'a çiçek taktim eden Demirkol, şehidin babası Mustafa Günak'la da bir süre sohbet etti.
Süreç içerisinde devlet yetkililerinin her zaman yanlarında olduklarını vurgulayan şehit babası Günak, "Öncelikle başkanımıza ve heyetine bizi ziyaret ettikleri için, her zaman yanımızda oldukları için teşekkür ediyorum. Devletimiz bu süreçte her zaman yanımızda oldu. Oğlumuz şehittir, yeri cennetliktir. Bununla teselli oluyoruz. Devletimiz ve vatanımız sağ olsun" dedi.
8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla şehit annesini ziyaret ettiklerini ve şehit ailesinin ömrü boyunca yanında olacağını vurgulayan Demirkol, "Kadınlar günü dolayısıyla 18 Şubat'ta Viranşehir'de meydana gelen menfur olay neticesinde, hainlerle tuzaklanmış bir bombanın patlaması sonucunda 11 yaşındaki merhum şehidimiz Ahmet Oktay Günak'ın ailesini, annesini ziyaret ettik. Bu hain saldırıda hayatını kaybeden şehidimiz, tamamen insani sebeplerle, 11 yaşında suçsuz günahsız bir çocuk. Tamamen insani duygularla kediye süt vermek için bahçeye çıktığında, şehit olmuştur. Bizlerde şehitlerimize olan saygımızın ve onların ailelerine karşı göstereceğimiz, şimdiye kadar göstermiş olduğumuz vefanın bir sembolü olarak 8 Mart Dünya Kadınlar Gününde şehidimiz Ahmet Oktay Günak'ın annesini yalnız bırakmak istemedik. Şehitlerimizin peygamberlerle haşır olacağına inanıyoruz. Allah, Ahmet Oktay Günak şehidimize merhametiyle, şefkatiyle muamele eylesin. Bizleri de onların şefaatinden mahrum eylemesin" dedi.
"Hayatım boyunca emirlerinde olacağım"
Demirkol konuşmasının devamında, "Bu vesileyle sadece görevde olduğumuz sürede değil, hayatım boyunca emirlerinde olacağımı, yanlarında olacağımı bir kez daha vaat ediyorum, beyan ediyorum, taahhüt ediyorum. İnşallah ülkemiz, devletimizin istiklali için, milletimizin istikbali için hayatını kaybetmiş şehitlerimize layık şekilde geleceğini dizayn edecek. İnşallah, 16 Nisan'da bu hainlere cevap en şiddetli şekilde evet olarak çıkmasıyla verilecektir. En kuvvetli şekilde evet oyunun Şanlıurfa'da çıkmasını bekliyoruz. Çalışmalarımız bu yönde" şeklinde konuştu.
Şanlıurfa Şehit Aileler Dernek Başkanı Mehmet Yavuz da, Başkan Fevzi Demirkol tüm özel günlerde şehit ailelerinin yanında olduğunu ifade etti. - ŞANLIURFA

Kaynak: İHA

09 Mart 2017 Perşembe 12:43

Dünya Kadınlar Günü, 8 Mart, Ahmet Oktay, Fevzi Demirkol, Güncel