Demokrasi Nöbetinin 18. Gecesinde Haliliye Belediyesi Yine Meydanlardaydı

Haliliye Belediyesinin ev sahipliğinde düzenlenen milli irade ve demokrasi nöbetinin 18’inci gecesinde meydanlar yine dolup taştı.

Haliliye Belediyesinin ev sahipliğinde düzenlenen milli irade ve demokrasi nöbetinin 18'inci gecesinde meydanlar yine dolup taştı.

15 Temmuz askeri kalkışma girişimi sonrasında başlatılan milli irade ve demokrasi nöbeti, 18'inci gecesinde de kentte halkın yoğun katılımıyla devam etti. Rabia Meydanı'nda toplanan binlerce kişi, Haliliye Belediyesinin ev sahipliğinde gerçekleşen programda vakit geçirdi. Seccadeni al gel programıyla alanı dolduranların hep birlikte yatsı namazını eda etmesiyle başlayan program, Kur'an- Kerim tilaveti ve duayla devam etti. Okunan duaya ellerini semaya açan binler, hep birlikte 'amin' dedi. Program, 20. Dönem Rize Milletvekili Şevki Yılmaz'ın halka hitabıyla devam etti. Darbe ve askeri kalkışma girişimi ve dini bilgileri aktaran Yılmaz'ı dinleyenler, zaman zaman göz yaşlarına hakim olamadı. Yılmaz'ın konuşmasının ardından ise ilahiler okundu.

"Bu darbe milli iradeye ve demokrasiye yapıldı"

Gecede konuşan Başkan Fevzi Demirkol, darbe girişiminin milli iradeye ve demokrasiye yönelik yapılmak istendiğini vurguladı. Başkan Demirkol, "15 Temmuz akşamı bu FETÖ denilen örgüt ve onun beynelmilel iş birlikçileri Türkiye'de bir darbe teşebbüsünde bulundular. Bu darbe teşebbüsü sadece yönetimin değişmesi için değildi. Bu darbe teşebbüsü bir iç savaş çıkarmaya yönelikti. Bu darbe teşebbüsünün sonunda ülkemizin işgaline yönelikti. Darbe teşebbüsü vatanımızın bölünmez bütünlüğüne, milletimizin birliğine, devletimize, dinimize, bayrağımıza, ezanımıza karşı yapılmış bir girişimdi. Önce bu darbe milli iradeye ve demokrasiye yapıldı" şeklinde konuştu.

Öte yandan programa katılanlara yemek, su ve bayrak ile çeşitli ikramlarda da bulunuldu. - ŞANLIURFA

Kaynak: İHA

02 Ağustos 2016 Salı 14:33

Fevzi Demirkol, Rabia Meydanı, Şevki Yılmaz, Yerel