Denizdeki Kaçak Avcılar 'Drone'La Belirlendi

Çanakkale'de kaçak avcılıkla mücadele çalışması kapsamında Sahil Güvenlik unsurlarınca 'drone' kullanılarak 5 trol teknesine 167 bin 917 lira cezai işlem uygulandı.

Çanakkale'de kaçak avcılıkla mücadele çalışması kapsamında Sahil Güvenlik unsurlarınca "drone" kullanılarak 5 trol teknesine 167 bin 917 lira cezai işlem uygulandı.
Alınan bilgiye göre, valilik tarafından "suçun önlenmesi, suçluların teşhisi, takibi ve suçun delillendirilmesi" amacıyla Sahil Güvenlik Çanakkale Grup Komutanlığına drone tahsisi yapıldı.
Gece ve gündüz çekim özelliğine sahip drone sayesinde Çanakkale bölgesi ile Bozcaada, Ezine, Karabiga ve Kabatepe'de havadan denetimler gerçekleştirildi.
Çalışmalarda 5 trol teknesi suç üstü yakalanarak kayıt altına alındı. Söz konusu teknelere 167 bin 917 lira cezai işlem uygulanırken, av donanımlarına, balıklara ve bir tekneye de el konuldu.
Sahil Güvenlik Çanakkale Grup Komutanlığınca sürdürülen çalışmaların havadan ve denizden 7 gün 24 saat esasına göre devam ettirilirken, bu kapsamda sürdürülebilir avcılığın devamı, balık stoklarının korunması ve gelecek nesillere aktarılmasının amaçlandığı bildirildi.

Kaynak: AA

17 Ekim 2018 Çarşamba 15:16

Çanakkale, Güncel