Denizli'de 5 Bin Öğrenciye Karne Hediyesi 5 Bin Basket Topu

Denizli'de 5 bin öğrenciye karne hediyesi 5 bin basket topuDENİZLİ - Denizli'nin Merkezefendi ilçesinde okuyan 8'inci sınıf 5 bin öğrenciye karne hediyesi verildi.

Denizli'de 5 bin öğrenciye karne hediyesi 5 bin basket topu
DENİZLİ - Denizli'nin Merkezefendi ilçesinde okuyan 8'inci sınıf 5 bin öğrenciye karne hediyesi verildi. Bu yıl ikincisi düzenlenen 'Karneni Getir, Topunu Götür' projesiyle 5 bin öğrenciye basketbol topu hediye edildi.
Merkezefendi Belediyesi tarafından eğitime ve spora destek vermek amacıyla bu yıl ikincisi düzenlenen 'Karneni Getir, Topunu Götür' projesiyle 5 bin 8. Sınıfta okuyan öğrenciye 5 bin basketbol topu dağıtımı etkinliği yapıldı. Binlerce öğrencinin ailesiyle birlikte katıldığı projenin ikincisi Vali Recep Yazıcıoğlu Spor Salonu'nda gerçekleştirildi.
Gerçekleştirilen törene Merkezefendi Kaymakamı Şükrü Görücü, Merkezefendi Belediye Başkanı Muhammet Subaşıoğlu, Denizli Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ahmet İbanoğlu, İl Milli Eğitim Şube Müdürü Ramazan Yılmaz, Merkezefendi Belediye Başkan Yardımcıları Hasan Kılıç, Yusuf Görgüç ve Ayhan Mazıoğlu, birim müdürleri, öğretmenler ve binlerce öğrenci katıldı.
Karizma Şov'un gösterileri ile başlayan programda gençler adeta coştu. Adrenalin dolu gösterinin ardından ise protokol konuşmalarına geçildi.
Törende Merkezefendi Kaymakamı Şükrü Görücü, bir konuşma yaptı.
Daha sonra konuşan Merkezefendi Belediye Başkanı Muhammet Subaşıoğlu, her zaman spor ve sporcunun yanında olmaya devam edeceklerini söyledi. "Yola çıktığımız gün sporla ilgili bir felsefeyle ilk adımımızı attık. Daha ilk aday olduğumuz gün demişti ki 'Merkezefendi de spor Pazar akşamları ekranların başında kilitlenerek izlenen bir şey olmaktan mutlaka çıkarılacak. Bizzat her bireyin iştigal konusu haline getirilecek.' Çok şükür bugün 4.yılımızda Merkezefendi Belediyesi olarak vatandaşlarımızın bizzat spor yapmasını görmekten dolayı büyük bir mutluluk duyuyoruz. Önümüzdeki dönem spora ve sporcuya yatırım yapmak için Merkezefendi Belediyesi olarak ciddi bir kaynak ayırmaya devam edeceğiz" dedi.
İlerleyen dönemlerde Merkezefendi Belediyesi olarak farklı projelere imza atacaklarını belirten Başkan Subaşıoğlu, "Bu yıl Nisan ayında Denizli'mizin organize spor eğitim merkezi, altyapı eğitim merkezi, Selçukbey Spor Eğitim Merkezi diğer adıyla Selçukbey Spor Okulu inşallah Nisan ayında kapılarını sizlere açmış olacak. Merkezefendi Belediyesi olarak bir ilçe belediyesi tarafından, Türkiye'de ilk defa yapılacak organize bir basketbol altyapı eğitim merkezi Merkezefendimize bugünden bir müjde olarak hayırlı olsun diyorum" diye konuştu.
Törende konuşan Denizli Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ahmet İbanoğlu, "Gerçekten bu salon bugün çok tarihi, çok güzel, çok coşkulu ve çok anlamlı bir gün yaşıyor. Bize bu güzelliği yaşatan Merkezefendimizin çok kıymetli belediye başkanına ve çalışma ekibine çok teşekkür ediyorum" dedi.
Okuldan seçilen temsili öğrencilere basketbol topları takdim edildi. Daha sonra ise tribünlerdeki 5 bin öğrenci, 5 bin basketbol topunu sahaya atarak izleyenlere görsel bir şölen sundu.

Kaynak: İHA

20 Ocak 2018 Cumartesi 16:18

Ramazan Yılmaz, Recep Yazıcıoğlu, Muhammet Subaşıoğlu, Denizli, Genel