Denizli'de Fetö Avukat Yapılanması Davası

Denizli’de, Fetullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) avukat yapılanmasına yönelik, 8’i tutuklu 10 sanığın yargılandığı dava Mayıs ayına ertelendi.

Denizli'de, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) avukat yapılanmasına yönelik, 8'i tutuklu 10 sanığın yargılandığı dava Mayıs ayına ertelendi.

Denizli 2. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından Denizli Kongre ve Kültür Merkezi'nde görülen davanın 12. duruşmasında tutuklu sanıklar Yusuf Yılmaz, Özcan Aksoy, Emre Karcı, Mustafa Maskan, Muhammed İkbal Çil, Müdai Kaplan, Hüdai Kayhan, Muammer Güler, tutuksuz sanıklar Ersan Teke ve Kadir Kurucu ile avukatları hazır bulundu.

Duruşmada, tutuklu sanık Yusuf Yılmaz da bugüne kadar devlete karşı hiç bir suç işlemediğini ileri sürdü ve suçlamaları kabul etmedi. Tutuklu sanık Mustafa Maskan da telefon hattında tespit edilen 'ByLock'un telefon şirketindeki bir karışıklıktan dolayı olabileceğini ileri sürdü. Duruşmada diğer sanıkların üzerine atılı suçlamaları kabul etmeyerek tahliyelerini istedi. Mahkeme başkanı tutuklu sanık Müdai Kaplan için tekrar ByLock incelemesi için emniyete yazı yazılmasını ve dosyadaki eksikliklerin giderilmesi için duruşmayı 8 Mayıs'a 2018 tarihine erteledi.

Denizli'de, FETÖ'ye üye oldukları iddiası ile 8'i tutuklu 10 sanık, "Silahlı terör örgütüne üye olmak", "Türkiye Cumhuriyeti'ni ve anayasal düzeni ortadan kaldırmaya teşebbüs etmek" suçlarından yargılanıyor. - DENİZLİ

Kaynak: İHA
15 Ocak 2018 Pazartesi 17:41
YORUMLAR

Son Dakika