Zabıta Ekipleri, Yaklaşık 700 Şişe Sahte İçkiye El Koydu

Denizli'de sahte içki satan iş yerlerine baskın düzenleyen ekipler, piyasa değeri toplam 60 bin lira olan yaklaşık 700 şişe sahte içkiye el koydu.

Denizli Pamukkale Belediyesi Zabıta ekipleri ve Jandarma ile birlikte 60 bin TL'lik sahte içki ele geçirdi. Zabıta ekipleri, el konulan sahte içkileri jandarmanın gözetiminde imha etti.

5 İŞ YERİNE BASKIN DÜZENLENDİ

Pamukkale Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, Pamukkale halkının sağlığına göz diken kaçakçılara geçit vermiyor. Geçtiğimiz günlerde sağlıksız et operasyonu yapan ekipler, bu kez sahte içki operasyonu düzenledi. Zabıta ekipleri, Pamukkale İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri ile birlikte merdiven altı diye tabir edilen 5 iş yerine baskın gerçekleştirdi. Karahayıt'taki merdiven altı iş yerlerine yapılan baskınlarda maliyeti yaklaşık 60 bin TL olan 700 şişeye yakın sahte rakı, viski ve votka ele geçirildi. Ele geçirilen sahte içkiler jandarma ekipleri gözetiminde imha edildi.

"DENETİMLER DEVAM EDECEK"

Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, halk sağlığının çok önemli olduğunu söyleyerek, zabıta ekiplerinin vatandaşların mağdur olmaması için her alanda denetimlerini sürdüreceğini belirtti. Gürlesin, "Pamukkale Belediyesi olarak, ilçemizdeki diğer kurumlarla işbirliği içinde, halkımızın sağlıklı gıdalar tüketmesi adına düzenli denetimlerimiz ve vatandaşlarımızdan gelen ihbarları da değerlendiriyoruz. Geçtiğimiz günlerde Karahayıt'taki merdiven altı iş yerlerindeki baskınlarda 693 adet sahte içki ele geçirildi. Bunların maliyeti yaklaşık 60 bin TL civarındadır. Kaçak içki nedeniyle yaşanan ölümler ortadayken, Pamukkale Belediyesi olarak biz de vatandaşlarımızın mağdur olmaması için denetimlerimizi devam ediyoruz. Denetimlerimizi sürdürecek ve yasa dışı hiçbir uygulamaya izin vermeyeceğiz" dedi.

Kaynak: İHA

22 Mart 2017 Çarşamba 11:58

Hüseyin Gürlesin, Karahayıt, Pamukkale, Denizli, Güncel