Denizlispor'da Büyük Kabus

Denizlispor Başkanı Süleyman Urkay, kulübün geçmiş dönemlerde forma giymiş yabancı futbolculara yaklaşık 2 milyon 450 bin Euro borcu bulunduğunu ve ligden düşürülme tehlikesi olduğunu söyledi.

Ptt 1'inci Lig ekiplerinden Denizlispor Başkanı Süleyman Urkay, kulübün geçmiş dönemlerde forma giymiş yabancı futbolculara yaklaşık 2 milyon 450 bin Euro borcu bulunduğunu, bu yüzünden kulübün transfer yasağı, puan silme hatta ligden düşürülme tehlikesiyle karşı karşıya olduğunu açıkladı.

Zamanında ödenmeyen borçların, futbolcuların FIFA ve CAS'a yaptığı başvurular yüzünden 8-10 katına çıktığını kaydeden Urkay, "Bu rakamlar yönetimin fedakarlığıyla ödenebilecek miktarlar değil. Yönetimlerin borçlanma yetkileri ellerinden alınmalı, herkes kendi döneminden sorumlu olmalı" şeklinde konuştu.

Martin Horak'ın 42 bin Euro alacağının haksız fesih yüzünden 442 bin Euro'ya, David Silla'nın 41 bin Euro alacağının ise 446 bin Euro'ya yükseldiğini hatırlatan Başkan Urkay şunları söyledi: "Branimir Bajiç'in 72 bin Euro'dan 196 bin Euro'ya çıkan alacağını 12 Ağustos'a kadar ödemezsek FIFA yaptırım uygulayacak. Olay sadece yabancılarla kalmıyor. Yerli oyunculara, teknik direktörlere, personele 5 milyon TL'ye yakın borcumuz var. Sorunu yerel yöneticiler ve ilgililerle paylaştık. Bu konuda tüm camianın duyarlı olmasını ve Denizlispor'a sahip çıkmasını bekliyoruz."

KOMBİNE ALIN SAHİP ÇIKIN

FIFA'nın gelecekte uygulaması muhtemel puan silme, transfer yasağı ya da küme düşürme gibi yaptırımlara karşı camiadan destek isteyen Denizlispor Başkanı Süleyman Urkay, taraftarları kombine bilet almaya davet etti. Yeni sezon için 3 bin kombine bilet bastırıldığını belirten Başkan Urkay, VIP kombinelerin 1200, gold kombine kartların 1000, kapalı kombinelerin 250 ve açık kombine biletlerin ise 100 liradan satıldığını açıkladı.

İŞTE KARA LİSTE

EMIL ANGELOV: FIFA 76 bin Euro alacağının faiziyle birlikte ödenmesi kararlaştırdı.

MARTIN HORAK: 42 bin 500 Euro alacağı ödenmedi, FIFA Disiplin Kurulu'ndan yazı geldi, 442 bin Euro'ya yükseldi.

BRANIMIR BAJIC: 72 bin Euro borç, 196 bin Euro'ya yükseldi. 12 Ağustos'a kadar ödenmesi gerekiyor.

VALMIR RIBERIO: 500 bin Euro borç var, dosya FIFA'da, karar bekleniyor.

DAVID SYLLA: 41 bin Euro borç ve 466 bin Euro tazminat talebi var. Dosya FIFA'da

WESCLEY GONCALVES: CAS karar verdi, 418 bin Euro taksitlendirildi 200 bin dolar ödendi, 20 Temmuz'a kadar 75 bin Euro ödenmesi gerekiyordu, ödenmedi.

IBRAHIM BANGOURA: FIFA kararıyla 68 bin Euro alacağının yanı sıra 400 bin Euro tazminat ödenmesi gerekiyordu. 300 bin Euro'ya anlaşma yapıldı. 80 bin Euro ödendi, 220 bin Euro'nun 9 ayda ödenmesi gerekiyor.

ERIC ODHIAMBO: 221 bin Euro talebi var, dosya FIFA'da

Bunun yanı sıra Eskişehirspor, Youla'nın transferinden kaynaklanan 250 bin Euro tazminat için Denizlispor'u icraya verdi. Trabzonspor, Yakup Bütün'ün bonservis bedeli olarak 65 bin TL alacağı için icra takibi başlattı. - Denizli

Kaynak: DHA

26 Temmuz 2013 Cuma 17:13

Pttbank, Denizlispor, Spor
YORUMLAR